امروز: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۷
توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی سبب افزایش فرصت‌های شغلی می‌شود توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی سبب افزایش فرصت‌های شغلی می‌شود
کیمیا پرس: معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ظرفیت بالای ایجاد اشتغال در صنایع پایین دست پتروشیمی، گفت: اشتغالزایی در صنایع پایین دست ۱۵ تا ۲۰ برابر بیشتر از اشتغالزایی در صنایع بالادست پتروشیمی است.
اخبار ویژه
احداث یک مجتمع جدید تولید اوره و آمونیاک در شمال شرق ایران
کیمیا پرس: مدیرعامل تاپیکو با اشاره به برنامه ساخت یک واحد جدید تولید اوره و آمونیاک در شمال شرق ایران از گفتگو با شرکت‌های ژاپنی و کره جنوبی برای بازگشایی خط اعتباری برای طرح‌های توسعه‌ای پتروشیمی خراسان خبر داد.
اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی + دانلود قیمت ها
کیمیا پرس: قیمت های پایه محصولات پتروشیمی در هفته منتهی به روز یکشنبه 1 مردادماه بر پایه نرخ ارز 37671 ریال اعلام شد.
سرمایه گذاری لیوندل باسل برای تولید دو محصول استراتژیک
کیمیا پرس: لیوندل باسل با بهره گیری از خوراک ارزان، یک مجتمع جدید را در ایالت تگزاس با سرمایه گذاری 2.4 میلیارد دلار می سازد.
محیط زیست و مسئولیت های اجتماعی؛ دوگانه های جذب فاینانس پتروشیمی ها
کیمیا پرس: مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: یکی از نکات مورد توجه بانک های بین المللی برای اخذ فاینانس، بستن قرارداد، سرمایه گذاری و تامین مالی طرح های توسعه ای مسئله محیط زیست و مسئولیت اجتماعی است.
دلارها "بلوکه" و آمارها "محرمانه" شد
معمای بن‎بست در صادرات پتروشیمی ایران به چین
کیمیا پرس: با عدم انتشار آمارهای مربوط به تجارت خارجی کشور در سه ماه گذشته،گمانه زنیها درباره تشدید مشکلات مربوط به تسویه ارزی صادرات محصولات پتروشیمی افزایش یافته است.
کارخانه پتروشیمی ام القیوین امارات طعمه حریق شد
کیمیا پرس: کارخانه پتروشیمی شیخ نشین ام القیوین امارات طعمه حریق شد و خسارت های جبران ناپذیری به قسمت های مختلف این کارخانه وارد شد.
با ۲.۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری کلید می‌خورد؛
ساخت بزرگترین کارخانه پتروشیمی جهان در هوستون آمریکا
کیمیا پرس: شرکت پتروشیمی هوستون، لیوندل‌باسل، اعلام کرد گران‌ترین پروژه تاریخ خود را در کنار کانال کشتی‌رانی هوستون به‌پیش خواهد برد که این شرکت را به بزرگترین کارخانه پتروشیمی در جهان تبدیل خواهد کرد.
حمایت مدیریت پتروشیمى غدیر از صنایع پایین دستى پتروشیمى
کیمیا پرس: روابط عمومى پتروشیمى غدیر به منظور رفع پاره ای ابهامات و در پاسخ به برخى انتقادات در رابطه با توقف بسته بندى جامبوبگ در فروش محصول پى. وى. سى ضمن اعلام حمایت کامل از صنایع پایین دستى پتروشیمی جهت تنویر موضوع توضیحات زیر را ارائه داد:
در راستای مسئولیت های اجتماعی؛
اختصاص 102 میلیارد تومان توسط پتروشیمی های عسلویه و ماهشهر
کیمیا پرس: معاون وزیر نفت اظهار کرد: زیرمجموعه های خصوصی و دولتی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مناطق ماهشهر و عسلویه، ۱۰۲ میلیارد تومان در بخش مسئولیت اجتماعی در سه سال اخیر هزینه کرده اند.
ساخت دو مجتمع پتروشیمی در هند
کیمیا پرس: شرکت هندوستان پترولیوم دو مجتمع جدید پتروشیمی با ظرفیت 9 میلیون تن را به ارزش61 هزار کرور روپیه می سازد.