امروز: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۸
رئیس آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی گاز ایران خبر داد:
آغاز اجرای فاز دوم طرح آموزش اعضای هیأت‌مدیره شرکت‌های تابعه آغاز اجرای فاز دوم طرح آموزش اعضای هیأت‌مدیره شرکت‌های تابعه
کیمیا پرس: رئیس آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی گاز ایران از آغاز اجرای فاز دوم طرح آموزش اعضای هیأت مدیره شرکت های تابعه گاز استان های اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و منطقه 9 عملیات انتقال گاز، بر اساس برنامه زمان بندی برای آموزش کلیه اعضای هیئت مدیره های شرکت های گاز تابعه و ستاد خبرداد.
اخبار ویژه
مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در مجمع عمومی و عادی سالیانه این شرکت خبر داد:
کاهش آلاینده های زیست محیطی مهمترین دستاورد سال 95
کیمیا پرس: مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد کاهش آلاینده های زیست محیطی را مهمترین دستاورد این مجتمع گازی در سال 95 عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی:
زاگرس جنوبی امسال ۶۶ میلیارد متر مکعب گاز تولید می کند
کیمیا پرس: مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی اعلام کرد: این شرکت در سال جاری تولید ۱۷۵ میلیون متر مکعب گاز و در چهار ماه سرد سال ۲۰۰ میلیون متر مکعب گاز را هدفگذاری کرده است.
مدیر عامل شرکت نفت و گاز شرق مطرح کرد؛
تاسیسات فشار افزایی در مزدوران صرفه اقتصادی ندارد
کیمیا پرس: مدیر عامل شرکت نفت و گاز شرق گفت: از ۸ تا ۱۰ سال آینده میزان گاز مخزن مزدوران روند رو به افول را طی خواهد کرد و به این ترتیب طبق برآورد‌ها تا ۲۵ سال آینده مجبور به ارسال گاز از عسلویه به این منطقه خواهیم بود.
افت ۶۰درصدی قیمت طی ۲.۵ سال
گاز صادراتی ایران "مُفت" شد
کیمیا پرس: طبق اظهار نظرهای رسمی مسئولان در سالهای ۹۳ و ۹۶، قیمت گاز صادراتی ایران در طول دولت یازدهم بیش از ۶۰ درصد افت داشته است.
یک فرصت بی‌نظیر برای تبدیل ایران به هاب منطقه
کیمیا پرس: اگرچه واردات گاز از ترکمنستان در طول 8 ماه گذشته متوقف است اما همچنان رابطه ایران با این همسایه شمال شرقی برای سوآپ گاز برقرار است.
در جلسه هیات وزیران مطرح شد؛
حمایت دولت از نوسازی مخازن و جایگاه‌های CNG
کیمیا پرس: هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت نفت مبنی بر حمایت از نوسازی، ایمن­‌سازی و نظارت بر استانداردسازی مخازن و جایگاه‌های سوخت (CNG) موافقت کرد.
بی‌نیازی کامل استان های شمالی از گاز ترکمنستان
کیمیا پرس: خط لوله انتقال گاز دامغان - نکا که زیرساختی مهم در تحقق بی‌نیازی کامل استانهای شمالی کشور از گاز وارداتی ترکمنستان است، در ماه جاری به طور کامل به بهره برداری می رسد.
مهندس عراقی در سومین همایش مسئولیت اجتماعی شرکت:
حوزه مسئولیت اجتماعی باید قانونمند و هدفمند شود
کیمیا پرس: باید تلاش کنیم تا در حوزه مسئولیت اجتماعی هم مانند بقیه حوزه‌ها، بر اساس قانون گام برداریم و عمل کنیم.
معاون وزیر نفت در امور گاز:
تحقق مسئولیت های اجتماعی زمینه ساز توسعه پایدار و متوازن درجامعه
کیمیا پرس: مدت‌هاست که دیگر حفظ بقای یک شرکت و سودآوری آن، از اهداف اصلی آن شرکت به حساب نمیآید و شرکت‌ها بر اساس محبوبیت‌شان شهرت پیدا کرده و تبدیل به برند می‌شوند.
سرپرست مدیریت عملیات مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد:
پایان تعمیرات اساسی پالایشگاه های اول و نهم مجتمع گاز پارس جنوبی
کیمیا پرس: تعمیرات اساسی پالایشگاه‌های اول و نهم مجتمع به اتمام رسیده و تعمیرات اساسی پالایشگاه سوم با پیشرفتی مطلوب در حال انجام است و در سایر پالایشگاه‌ها نیز طبق زمان‌بندی انجام خواهد شد.