امروز: ۰۷ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
شرکت ملی حفاری ایران در سه ماه نخست امسال موفق شد
75 هزار متر حفاری چاه های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور 75 هزار متر حفاری چاه های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور
کیمیا پرس: معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از تحقق 75 هزار متر حفاری چاه های نفت و گاز طی سه ماه نخست امسال توسط ناوگان این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد.
اخبار ویژه
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت عید فطر
کیمیا پرس: حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت حلول ماه شوال و عید سعید فطر پیام تبریکی صادر کرد.
پیام تبریک مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران به مناسبت فرارسیدن عید فطر
کیمیا پرس: مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با صدور پیامی فرارسیدن عید سعید فطر را به جامعه صنعت نفت و کارکنان خدومش تبریک گفت.
انتصاب سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات
کیمیا پرس: طی حکمی از سوی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، آقای روح اله نوریان بعنوان "سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات" منصوب شد.
عقد قراردادهای نفتی قدرت چانه زنی کشوررا درعرصه بین المللی افزایش می دهد
کیمیا پرس: معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه توسعه مناسبات اقتصادی باعث بالارفتن قدرت چانه زنی کشور در عرصه بین المللی می شود، گفت: در قراردادهای جدید نفتی علاوه بر سرمایه گذاری به موضوع انتقال فناوری و بازاریابی برای فروش محصولات نیز توجه شده است.
از سوی مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت
فراخوان طرح انتخاب و توسعه مدیران عمومی نفت اعلام شد
کیمیا پرس: مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت با انتشار فراخوان طرح انتخاب و توسعه مدیران عمومی، از کارشناسان، سرپرستان و مدیران رسمی متقاضی واجد شرایط دعوت کرد در این فراخوان شرکت کنند.
یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد
بعید است تحریم‌های آمریکا تاثیری در صنعت نفت ایران داشته باشد
کیمیا پرس: یک کارشناس اقتصادی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران اظهار کرد:ایران در حال ارائه مجموعه‌ای جذاب از فرصت‌های سرمایه گذاری به عنوان چهارمین ذخایر بزرگ نفت و اولین منابع بزرگ گاز دنیا است و به دشواری می توان پذیرفت که تیلرسون به عنوان عضوی از کابینه‌ای که عنوان ثروتمندترین کابینه تاریخ ایالات متحده را به خود اختصاص داده ،علاقمند به تشدید تداخل فرکانس‌های سیاسی با منافع اقتصادی و تضعیف آنها باشد.
/ زنگنه: قرارداد با توتال پیش از پایان دولت امضا می‌شود
بی توجهی وزارت نفت به هشدار کارشناسان
کیمیا پرس: درحالیکه برخی کارشناسان و بخشی از جامعه دانشجویی نسبت به امضای قرارداد با شرکت بدعهد توتال فرانسه پیش از تصویب سند رازداری و حفظ محرمانگی در شورای عالی امنیت ملی هشدار داده‌اند، بدون توجه به این هشدارها روند امضای این قرارداد در حال انجام است.
زنگنه:
بخش بزرگی از موانع قراردادهای جدیدی نفتی 29 اردیبهشت رفع شد
کیمیا پرس: زنگنه گفت: بحث اصلی اوپک درباره تمدید توافق نوامبر بوده و در مورد اصل تمدید بین اوپک و غیر اوپک اجماع وجود دارد.
یک کارشناس ارشد انرژی مطرح کرد؛
حفظ قیمت ۵۵ دلاری نفت در صورت تمدید توافق اوپک
کیمیا پرس: پیش بینی می‌شود نشست۱۷۲ اوپک منجر به تمدید توافق ۳۰ نوامبر که منجر به کاهش یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه ای اوپک شده بود، شود و این مساله موجب می شود قیمت نفت در سطح ۵۰ تا ۵۵ دلار حفظ شود.
وزیر نفت: عربستان به دنبال افزایش قیمت نفت است
کیمیا پرس: وزیر نفت گفت: الویت من فقط کمک به دولت است هنوز رییس جمهور وارد بحث تعیین کابینه نشده و مذاکرات را شروع نکرده است. سیاست‌ها ما احتمالا هر کس وزیر باشد آنرا ادامه میدهد.