امروز: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۳
کد خبر: ۷۵۸۵
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۵
مدیر برنامه‌ ریزی شرکت انتقال گاز ایران خبر داد:
شرکت انتقال گاز ایران در ٩ ماه امسال ١٤٣ میلیارد مترمکعب گاز را منتقل کرده است.
به گزارش کیمیا نیوز، مدیر برنامه‌ ریزی شرکت انتقال گاز ایران اظهار کرد: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه بصورت ‌میانگین روزانه بیش از ٥٢٠ میلیون مترمکعب گاز در شبکه انتقال گاز کشور منتقل شده است که این مقدار رشد حدود ١١ درصدی را نسبت به مدت مشابه پارسال نشان می‌دهد.
 
مهدی جمشیدی دانا افزود: هم اکنون ٣٣ هزار و ٢٣٢ کیلومتر خط لوله فشار قوی گاز از سایز دو تا ٥٦ اینچ و ٧٠ تاسیسات تقویت فشار با ٢٣٩ توربوکمپرسور ناوگان انتقال گاز کشور را تشکیل می‌دهند.
 
وی یادآور شد: این شرکت در ٩ ماه امسال ٢٠١ هزار و ٩١٣ متر مربع تعویض پوشش، هشت هزار و ٧٣٦ کیلومتر پیگرانی تمیزکننده و ٣٠١ کیلومتر نیز پیگرانی هوشمند انجام داده است.
 
به گفته وی، شرکت انتقال گاز ایران تا پایان آذرماه با هدف پایداری و افزایش اطمینان شبکه، ٦٠ مورد عملیات هات‌ تپ انجام داده و موفق به انجام ٣٢ هزار و ١٥٠ کیلومتر نشت‌ یابی و مطابق برنامه تعمیرات اساسی ٦٧ توربوکمپرسور شده است.
 
جمشیدی ‌دانا تصریح کرد: تا پایان آذرماه چهار میلیارد و ٥٠٤ میلیون مترمکعب گاز وارد و هفت میلیارد و ٢٨٤ میلیون مترمکعب گاز نیز صادر شده است.
 
وی با بیان این که اتصال خط پنجم سراسری به پالایشگاه فاز ١٢ پارس جنوبی یکی از مهمترین فعالیتهای عملیاتی شرکت انتقال گاز همسو با مقاوم ‌سازی شبکه بوده است، گفت: در سال جاری بهره‌ برداری از تاسیسات ذخیره‌ سازی سراجه و راه‌ اندازی واحدهای یدک تاسیسات تقویت فشار گاز آباده و هشترود نیز انجام شد.
 
مدیر برنامه ریزی شرکت انتقال گاز ایران تاکید کرد: امسال، تاسیسات تقویت فشار گاز همدان با دو واحد و بیجار با یک واحد به‌‌ همراه واحدهای سوم و چهارم تأسیسات تقویت فشار گاز ارسنجان و دو واحد الکتروکمپرسور تاسیسات تقویت فشار گاز تبریز نیز توسط پرسنل شرکت انتقال گاز راه‌ اندازی شده است.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: