امروز: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷
کد خبر: ۵۸۶۶
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۳
از سوی مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران استفاده از نرم افزار Pars Plant را نمونه آشکار خودکفایی در ساخت داخل، صرفه جویی ارزی و قطع نیاز به بیگانگان عنوان کرد.
به گزارش کیمیا نیوز، احمد تولایی در نشست تخصصی معرفی نرم افزار Pars Plant در سالن شهید بهشتی وزارت نفت، با بیان این مطلب، گفت: این نرم افزار با استفاده از فناوری پیشرفته اطلاعات (AIT) در کشور طراحی و تولید شد.
 
وی اعلام کرد: مجموعه نرم افزارهای فنی مهندسی Pars Plant در طراحی سه بعدی واحدهای فرآیندی پلنتهای نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، صنایع شیمیایی، تأسیسات مرکزی کارخانه های صنعتی، پروژه های اداری، تجاری، بیمارستانی و به ویژه تهیه نقشه های As Built پروژه ها کاربرد دارند.
 
تولایی سرعت، دقت و کیفیت را از مزایایی استفاده از نرم افزار یاد شده خواند و افزود: قابلیتهای مجموعه نرم افزارهای Pars Plant نسبت به همه نرم افزارهای مشابه خارجی، بهتر و آموزش و راهبری آن آسان تر است.
 
وی خودکفایی در ساخت داخل، صرفه جویی ارزی و قطع نیاز به بیگانگان (سالانه حداقل ٥٠ میلیون دلار از بابت اجاره نرم افزارهای مشابه خارجی)، افزایش سرعت، دقت و کیفیت در طراحی پروژه ها و صرفه جویی در زمان خریدهای داخلی و خارجی و جلوگیری از تکرار دفعات خرید را از مزایای مجموعه نرم افزاری Pars Plant عنوان کرد.
 
تولایی گفت: صرفه جویی چند میلیون دلاری در نگهداری اقلام، انبارداری، ضایعات و اشتغالزایی و گام نهادن به عرصه صادرات خدمات مهندسی و نرم افزارهای فنی و مهندسی از دیگر مزایای مجموعه نرم افزاری Pars Plant به شمار می آیند.
 
وی توضیح داد: این نرم افزار، کاربر را قادر می سازد که واحدهای فرآیندی، نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، صنایع شیمیایی را در بخش های متفاوت (تجهیزات، سازه های فولادی و بتونی، الکتریکال، تهیه نقشه های   P&IDبا تهیه MTO اولیه و تهیه MTO, ISO با شرح MESC کد کالا) به صورت سه بعدی مشاهده کند.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: