امروز: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۷
کد خبر: ۵۰۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ۰۰:۳۳
مدیرعامل شرکت ملی گاز خبرداد:
٥٠ میلیون متر مکعب گاز در یکماه آینده به ظرفیت تولید افزوده شده و محدودیت گازرسانی به نیروگاهها و صنایع در زمستان امسال کاهش می یابد.
به گزارش کیمیا نیوز، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به این که احترام به مردم و رعایت سلامت هموطنان یکی از اصلی ترین اهداف این شرکت است، تصریح کرد: زمستان امسال با همکاری هموطنان ضمن ایجاد پایداری در شبکه انتقال گاز کشور، محدودیتها را در زمینه تامین گاز صنایع، نیروگاه ها و جایگاه سی.ان.جی کاهش می دهیم و در راستای کاهش استفاده از سوختهای فسیلی و کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست گام بر میداریم.
 
حمیدرضا عراقی گفت: باید با فرهنگ سازی در مصرف بهینه گاز طبیعی در افزایش گاز رسانی به صنایع و نیروگاه ها و جایگزینی گاز به جای سوختهای فسیلی در راستای کاهش آلودگی محیط زیست گام برداریم.
 
معاون وزیر نفت در امور گاز افزود: تحقق این مهم علاوه بر این نهادینه سازی فرهنگ استفاده ایمن و بهینه از گاز طبیعی، منجر به صرفه اقتصادی و کاهش هزینه های مصرف سوخت در خانوارها خواهد شد.
 
وی اعتماد سازی را از مهم ترین عوامل موثر در بهینه سازی مصرف گاز برشمرد و افزود: ایجاد اعتماد درون و برون سازمانی موجب می شود، مشترکان بر اساس باور و منش خود به دور از هرگونه اجبار، راهکارهایی را در زمینه کاهش مصرف انرژی به کار گیرند.
 
٥٠ میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید کشور افزوده می شود
 
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: با توجه به ورود تولیدات فاز ١٢ و ١٨ پارس جنوبی تا یکماه آینده، ظرفیت تولید گاز کشور ٥٠ میلیون متر مکعب افزایش می یابد و به بیش از ٦٥٠ میلیون متر مکعب در روز می رسد
 
عراقی افزود: بخشی از گازی که تا ماه آینده به ظرفیت تولید اضافه می شود، به بخش نیروگاهی تحویل و محدودیتهای سال گذشته در این بخش کاهش می یابد.
 
وی با بیان این که برای انتقال افزایش تولید در پارس جنوبی اولویتهایی در بخش انتقال گاز تعریف شده است، خاطرنشان کرد: بهره برداری از خط دهم سراسری و ٥ ایستگاه تقویت فشار از جمله این اولویت ها است.
 
وی تاکید کرد: با بهره برداری از خط دهم سراسری و ایستگاه تقویت فشار پتاوه تا پایان آذرماه، ٧٠ میلیون مترمکعب به ظرفیت انتقال گاز کشور افزوده می شود.

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: