امروز: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
کد خبر: ۴۲۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۸
مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بر نقش فناوریهای نوین ارتباطی در جهان امروز و توسعه و امنیت زیر ساختهای ارتباطی در دستیابی به توسعه پایدار منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تاکید کرد.
به گزارش کیمیا نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس‏، مهدی یوسفی، مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در نشست هم اندیشی مدیران فاوای شرکت ملی نفت ایران گفت: پیشرفتهای سریع در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان کنونی به گونه ای است که هر روز شاهد تحولات سریع فناوریهای نوین ارتباطی در این عرصه هستیم.
 
وی توجه به امنیت شبکه های داخلی در صنعت نفت را بسیار ضروری خواند و تصریح کرد: نقش مهم و راهبردی پارس جنوبی در اقتصاد کشور و حجم بالای سرمایه گذاری در این منطقه توجه و حساسیت به مقوله امنیت شبکه در این منطقه را دو چندان می کند.
 
وی دانش و اطلاعات را سرمایه اصلی و عامل پیشرفت درعرصه های گوناگون بویژه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطت دانست و تاکید کرد: برگزاری این گونه نشستهای هم اندیشی و تخصصی در شرکتهای تابعه شرکت ملی نفت ایران و استفاده از تجارب مدیران و کارشناسان می‌تواند تحولی عظیم در هر سازمان و شرکتی ایجاد کند که این موضوع جز با مدیریت دانش میسر نخواهد شد.
 
احمد تولایی مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران نیز در این نشست هم اندیشی گفت: هدف از برگزاری این نشست، ارتباط دو سویه با واحدهای فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکتهای تابعه و استفاده از ظرفیتهای موجود در میان کارشناسان خبره این حوزه است تا بتوان از این طریق در رسیدن به اهداف ترسیم شده به طور هماهنگ عمل کنیم.
 
وی افزود: مدیریت دانش یکی از بهترین راهکارهای فایق آمدن بر مشکلات و چالشهاست که در صورت تحقق این موضوع، ما دارای گنجینه ای عظیم از دانش و علوم خواهیم بود.
 
وی یادآور شد: مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران مسئولیت برنامه‌ریزی و کنترل فعالیتهای کلان طرحها و پروژه های فاوا  و همسو کردن آنها را در راستای اهداف اصلی صنعت نفت را بر عهده دارد.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: