امروز: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۹
کد خبر: ۲۹۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱
بورس تا پایان مردادماه فرصت داد
سازمان بورس طی نامه ای مورخ 21 خرداد ماه به نفت و گاز پارسیان، نسبت به عدم رعایت الزامات ماده 7 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکتهای ثبت شده نزد سازمانبورس اوراق بهادارهشدار می دهد و به این شرکت تا 13 مردادماه(چند روز پیش) فرصت می دهد که این مسئله را مرتفع کند.
به گزارش خط بازار، شرکت نفت و گاز پارسیان که با نماد پارسان در بازار اول بورس با 40 میلیارد و 500 میلیون سهام فعالیت می کند سرمایه ی ثبت شده ای برابر با 40.500 میلیارد ریال دارد که در سبد سهامداران خود شرکتهای سرمایه گذاری غدیر و صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح را به عنوان سهامداران عمده ی خود می بیند. نفت و گاز پارسیان 6 شرکت پتروشیمی و 3 شرکت پالایش نفت را جزو شرکتهای تابعه ی خود دارد و از حیث فعالیت یکی از بزرگترین شرکتهای پتروشیمی کشور است.
 
در جلسه مورخ 5 خرداد 1398، آقایان حسین شهریاری، رحیم اسماعیلی دانا، محمد مهدی کربلایی ، احد نظری و نبی الله الیاسی به عنوان اعضای هیئت مدیره انتخاب شدند و حسین شهریاری نیز به عنوان مدیرعامل برگزیده شد. این در حالی است که سازمان بورس طی نامه ای مورخ 21 خرداد ماه به نفت و گاز پارسیان، نسبت به عدم رعایت الزامات ماده 7 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکتهای ثبت شده نزد سازمانبورس اوراق بهادارهشدار می دهد و به این شرکت تا 13 مردادماه(چند روز پیش) فرصت می دهد که این مسئله را مرتفع کند. در غیر اینصورت مطابق با ماده ی 38، پذیرش اوراق بهادار پذیرفته شده را براي مدت 3 ماه به حال تعلیق درمی آورد.
 
لازم به ذکر است مفاد ماده 7 صریحا بیان می کند اعضاي هیئت مدیره  و مدیرعامل متقاضی  داراي سابقه ی محکومیت قطعی کیفری یا تخلفاتی مؤثر طبق قوانین و مقررات حاکم بر بازار اوراق بهادار یا سوء شهرت حرفه اي نباشند.
 
این موضوع که می تواند بسیار حیاتی باشد و در اصول راهبردی و اخلاقی شرکت نقش تعیین کننده ای ایفا کند در مهلت مقرر حل نشد و در نهایت نفت و گاز پارسیان از سازمان بورس تا پایان مردادماه جهت برطرف کردن این موضوع و اتخاذ تصمیم مهلت گرفت. حال باید ببنیم ظرف این مدت چه تغییری در بدنه ی یکی از بزرگترین شرکتهای پتروشیمی کشور به وجود می آید تا اولا خطر تعلیق را از سر وا کنند و دوما به رعایت ماده7 برگردند.خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: