امروز: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۶
کد خبر: ۲۹۰۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
مدیرعامل شرکت اویک، توجه به اصول و سلامت حرفه‌ای در محیط کار، مبارزه با فساد و حداکثرسازی فعالیت‌های شفاف را از جمله سیاست‌ها و جهت‌گیری‌های خود در راهبری و مدیریت این شرکت اعلام کرد.
به گزارش کیمیا پرس، غلامرضا منوچهری امروز (شنبه، ۱۷ آذرماه)، در آیین معارفه خود به عنوان مدیرعامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک)، عنوان کرد: توسعه و بهبود زیرساخت‌های اصلی به‌ویژه زیرساخت مهندسی، کنترل پروژه، مالی و فاینانس، از دیگر راهبردها در مدیریت اویک است.
 
وی با قدردانی از مجموعه مدیرانی که در بنیانگذاری و رشد و توسعه شرکت اویک نقش داشته‌اند، گفت: همواره شاهد بوده‌ام که گروه اویک تلاش کرده است رسیدگی به دغدغه‌های کارفرمایان خود را در اولویت کاری‌ خود قرار دهد و هم‌اکنون نیز اینجانب متعهد هستم با انجام مناسب امور و تعهدهای شرکت اویک، این روحیه را در این مجموعه تقویت کنم.
 
منوچهری با تأکید بر این‎که شرکت اویک و شرکت‌های تابع آن در چارچوب یک گروه بزرگ، فعالیت در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی را در دستور کار دارند، اظهار کرد: شرکت اویک زنجیره گسترده‌ای از فعالیت‌های نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش را برعهده گرفته که این موضوع در عین این‎که بسیار حائز اهمیت است، استمرار موفقیت و رشد واقعی در آن بسیار حساس و مشکل خواهد بود. شرکت اویک نقش یک حلقه واسط و تعیین‌کننده را دارد که از یک سو، طرف قرارداد کارفرمایان است و از سوی دیگر، با سازندگان، پیمانکاران، بانک‌ها، مهندسان مشاور و شرکت‌های خارجی در تعامل است که در نتیجه این تعامل‌ها و فعالیت‌ها، پروژه‌ها و تعهدهای اویک به نتیجه می‌رسد.
 
منوچهری توضیح داد: شرکت اویک امروزه از مرز فعالیت‌های مشاوره‌ای و پیمانکاری عبور کرده است و با اخذ تأیید صلاحیت به‌عنوان یک شرکت اکتشاف و تولید (E&P) ایرانی، در چارچوب یک شرکت توسعه‌دهنده و اپراتور، نقش‌آفرینی اصلی‌تری را در عرصه صنایع نفت و گاز کشور به عهده می‌گیرد.
 
وی ابراز امیدواری کرد که با سیاست‌های جدید شرکت ملی نفت ایران در زمینه نقش یافتن شرکت‌های غیردولتی و خصوصی در حوزه بالادستی، شرکت اویک بتواند جایگاه خود را در بخش بالادست صنعت نفت تثبیت کند.
 
نایب رئیس هیئت مدیره شرکت اویک با بیان این‎که ایران در شرایط کنونی، در بطن یک جنگ اقتصادی تمام عیار با استکبار جهانی به‌ویژه با ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است، یادآور شد: صنعت نفت ایران، امروز به کار بیشتر، توسعه فناوری، خوداتکایی و افزایش تولید نیاز دارد. صنعت نفت همیشه کلیدی‌ترین بخش در اقتصاد ایران بوده و از همین رو، دشمنان، این صنعت را به صراحت آماج تهاجم خود قرار داده‌اند. بر این اساس، کار و فعالیت ما جزئی مهم در این مبارزه حیاتی است و موفقیت ما دستاورد بزرگی در مقابل دشمنان ماست که می‌خواهند بخش نفت و گاز ایران را متوقف کنند.
 
مدیرعامل اویک، برخی از سیاست‌ها و جهت‌گیری‌های خود در مدیریت و راهبری گروه اویک را تشریح و تصریح کرد: تبدیل اویک به یک شرکت اکتشاف و تولید (E&P) به‌عنوان هسته اصلی کار در طولانی‌مدت با فرض این‎که سیاست‌های دولت و وزارت نفت به‎منظور نقش‌پذیری بخش غیردولتی در این زمینه باشد، همچنین توسعه و بهبود زیرساخت‌های اصلی به‌ویژه زیرساخت مهندسی، کنترل پروژه، مالی و فاینانس، از دیگر راهبردها در مدیریت اویک است.
 
وی به‌کارگیری مؤثر و با نگاه استراتژیک منابع شرکت اعم از قراردادهای موجود و نیروهای انسانی متخصص و ذی‌نفعان را به‎منظور رشد و ارتقای شرکت حائز اهمیت برشمرد.
 
منوچهری با تأکید بر حمایت از بخش خصوصی ایرانی به‌ویژه پیمانکاران و سازندگان تجهیزات در مسیر خودکفایی ملی، بیان کرد: تکمیل زنجیره ارزش نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، توجه به اصول حرفه‌ای و سلامت حرفه‌ای در محیط کار، مبارزه با فساد و حداکثرسازی فعالیت‌های شفاف و سالم در شرکت، از دیگر سیاست‌ها و جهت‌گیری‌ها در راهبری و مدیریت اویک خواهد بود، ضمن این‎که به افزایش مستمر توان رقابتی شرکت هم به‌طور ویژه توجه می‌شود، به طوری که به‌عنوان شرکت درجه نخست اکتشاف و تولید (E&P) ایرانی شناخته شود.
 
وی یادآور شد: ما باید کاری کنیم که خلاقیت و ابتکار مدیران و کارشناسان شرکت ضامن موفقیت کاری ما باشد. کارشناسان ما باید از تکنولوژی‌های روز بهره‌مند شوند و به همین ترتیب شرکت در همه  زمینه‌ها از فناوری‎های های‌تک بهره‌مند شود.
 
اهم دستاوردهای اویک در سال‎های اخیر
 
در ادامه، بهزاد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و مدیرعامل سابق اویک، اهم فعالیت‎ها و دستاوردهای این شرکت را در مدت زمانی که مدیریت این مجموعه را برعهده داشت تشریح کرد.
 
به گفته وی، بهره‎برداری کامل از طرح توسعه فازهای ۱۷، ۱۸ و ۲۰، ۲۱ میدان مشترک گازی پارس جنوبی و همچنین تحقق تولید ۳۰ هزار بشکه‎ای از میدان مشترک نفتی آذر از جمله پروژه‎هایی است که در سال‎های اخیر عملیاتی شده است.
 
مشارکت در طرح‎هایی از جمله ساخت کارخانه ان‎جی‎ال ۳۱۰۰، پتروشیمی دهلران، مجتمع پتروشیمی کیان، ذخیره‌سازی نفت خام قشم و طرح توسعه میدان منصوری از دیگر پروژه‎هایی است که محمدی به آنها اشاره کرد و افزود: در مجموع ۴,۷ میلیارد دلار پروژه‎ فعال در دستور کار اویک قرار دارد.
 
بر اساس این گزارش، آیین تکریم و معارفه مدیران عامل سابق و جدید اویک، صبح امروز (شنبه، ۱۷ آذر ماه) با حضور شماری از مدیران ارشد صنعت نفت برگزار شد.
 
پیش‎تر شرکت اویک از انتصاب غلامرضا منوچهری به عنوان مدیرعامل اویک خبر داده بود.
 
شایان ذکر است، نصرت رحیمی، رئیس هیئت‎رئیسه صندوق بازنشستگی صنعت نفت نیز در پیامی، از تلاش‎های بهزاد محمدی، مدیرعامل سابق اویک به پاس سه سال عهده‎داری راهبری این مجموعه قدردانی کرده است.

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: