امروز: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۲
کد خبر: ۲۹۰۵۶
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
اجرای پروژه نوسازی و توسعه اسکله پایانه صادراتی سیراف، سبب برطرف شدن تنگنای صادراتی میعانات گازی از این اسکله و بالا رفتن اطمینان صادرات میعانات گازی پالایشگاه فجر جم می‌شود.
به گزارش کیمیا پرس، حسن منتظرتربتی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران امروز (چهارشنبه، چهارم مهرماه) در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی اجرای سه پروژه اسکله خدماتی بندر سیراف، افتتاح ابنیه جدید پایانه صادراتی شرکت پالایش گاز فجرجم در این بندر و راه‌اندازی پست پشتیبان ۱۳۲ کیلوولت فازهای یک تا سه پارس جنوبی، گفت: انجام این پروژه‌ها به کار و تولید بیشتر می‌انجامد و می‌تواند ما را در  خدمت‌رسانی بیشتر به مردم کمک کند.
 
وی با بیان این که این عملیات با توجه به فرسودگی اسکله قدیم پایانه صادراتی میعانات گازی شرکت پالایش گاز فجرجم و ضرورت احداث اسکله جدید برای پایانه انجام می‌شود، افزود: در همین راستا، توسعه اسکله خدماتی بندر سیراف نیز در دستور کار قرار می‌گیرد و شرکت با توجه به مسئولیت‌های اجتماعی خود، اسکله موجود را توسعه می‌دهد و اسکله سنگی جدیدی را نیز احداث خواهد کرد.
 
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز تصریح کرد: این پروژه که امروز شاهد نخستین گام آغاز عملیات اجرایی آن بودیم، با هدف انجام مسئولیت‌های اجتماعی شرکت ملی گاز در شهر سیراف تعریف شده است، ضمن آن که احداث جاده دسترسی به اسکله و احداث تاسیسات مکانیکی و برقی اسکله نیز از دیگر موارد این پروژه خواهد بود.
 
به گفته تربتی، اعتبار تقریبی این پروژه ۲۰۰ میلیارد ریال است و اجرای آن نیز ۱۸ ماه به طول خواهد انجامید.
 
وی ادامه داد: خوشحالیم که امروز کلنگ‌ اسکله به زمین می‌خورد؛ اسکله‌ای که شرایط خوبی را برای ماهیگیران، پهلو گرفتن کشتی‌ها و نیز تسهیل تجارت برای این مردم منطقه ایجاد می‌کند.
 
آیین افتتاح و کلنگ‌زنی اجرای سه پروژه اسکله خدماتی بندر سیراف، افتتاح ابنیه جدید پایانه صادراتی شرکت پالایش گاز فجرجم در این بندر و راه‌اندازی پست پشتیبان ۱۳۲ کیلوولت فازهای یک تا سه پارس جنوبی امروز با حضور حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز، جمعی از مدیران این شرکت، سعید زرین‌فر، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر، فتح‌الله نوروزی، فرماندار و حجت‌الاسلام محمود محمودی، امام‌جمعه کنگان، اعضای شورای شهر و مقامات محلی بندر سیراف و کنگان برگزار شد.

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: