امروز: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷
کد خبر: ۲۹۰۵۳
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
از سال ۸۱ تاکنون رقم خورد
تولید محصولات پلیمری در ایران از زمان آغاز‌ به‌کار نمایشگاه ایران پلاست در سال ۸۱ تاکنون افزایش ۱۰ برابری داشته است.
به گزارش کیمیا پرس به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، علی محمد بساق زاده، مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با اشاره به افزایش تعداد مجتمع‌های پتروشیمی پلیمری در مقطع زمانی سال ۸۱ تا ۹۷، اعلام کرد: تعداد مجتمع‌های پتروشیمی پلیمری از چهار مجتمع در سال ۱۳۸۱ اکنون به ۲۷ مورد رسیده است که این رشد از اهمیت صنعت پلاستیک، نیاز داخل و جهانی و رشد ایجاد شده در این زمینه حکایت دارد.
 
وی رشد تولید و مصرف محصولات پلیمری در ایران و جهان را امری انکار ناپذیر خوانده و گفت: با توجه به این‌که صنعت پتروشیمی یکی از صنایعی است که با همه نیازهای جامعه اعم از صنایع مختلف همچون خودروسازی، هواپیمایی و همچنین خانوارها مرتبط است، نمایشگاه‌هایی در سطح ایران پلاست مورد توجه قرار می‌گیرد.
 
مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این‌که در بسیاری از محصولات خانگی فلزات حذف و محصولات پلاستیک و پتروشیمی جایگزین شده است، گفت: در صنعت خودروسازی سعی شده به دلیل سبک بودن، هزینه کمتر و مولفه کیفیت مصرف پلاستیک بیشتر باشد و از این رو شاهد رشد مصرف پلاستیک در این صنعت بوده‌ایم.
 
بساق زاده، نمایشگاه ایران پلاست را رویدادی مطابق با استانداردهای جهانی دانست و گفت: با توجه به پیشرفت سریع فناوری در این صنعت و همچنین تنوع نیازهای مرتبط با صنعت پلاستیک، این نمایشگاه فرصت مناسبی برای تبادل دانش‌فنی، عرضه و معرفی محصولات جدید در این حوزه است.
 
دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست که از روز دوشنبه (دوم مهرماه) در محل دائمی برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است، عصر امروز (پنجشنبه، پنجم مهرماه) به کار خود پایان می‌دهد.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: