امروز: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳
کد خبر: ۲۹۰۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران بر لزوم استفاده از توانمندی بانوان در بخش‌های مختلف صنعت نفت تاکید کرد.
به گزارش کیمیا پرس، علی کاردر امروز (۱۲ اسفندماه) در نشست هم اندیشی مشاوران امور زنان و زنان توانمند با مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران که در سالن همایش شهید بهشتی واقع در ساختمان اصلی وزارت نفت برگزار شد، درباره تبعیض جنسیتی حاکم بر اقتصاد، گفت: به دلیل فضای فرهنگی حاکم در جامعه، حضور مردان در نقش‌های مدیریتی بیش از بانوان است، با این حال در سال‌های اخیر شاهد بهبود فضای جامعه و اقتصاد برای حضور بانوان بوده‌ایم.
 
وی با بیان این‌که ایجاد شبکه مشاوران در سطح شرکت ملی نفت ایران از سوی امور زنان ابتکار و کار خوبی بوده است، اظهار کرد: البته باید به شدت از افراطی‌گری در حوزه فمینیسم خودداری کرد و به حقوق زنان پرداخت.
 
معاون وزیر نفت، صداقت، تعهد، مسئولیت‌پذیری و پاک‌دستی را از ویژگی‌های مثبت بانوان شاغل در صنعت نفت برشمرد و گفت: هر مدیری تمایل دارد نتیجه کارش مطلوب و قابل قبول باشد و به همین منظور هر کس که بهتر کار کند و توانمندی خودش را بروز دهد، به طور قطع در این زنجیره ارزش قرار می‌گیرد و جنسیت زیاد تعیین کننده نیست، بنابراین زنان نیز باید در هر سمتی که هستند توانمندی خود را به اثبات برسانند تا انتخاب اول مدیران در اجرای کار باشند.
 
کاردر ادامه داد: بنده با بیش از ۴۰ سال سابقه اجرایی همواره تجربه مثبتی از همکاری با بانوان و مشارکت آنان در فعالیت‎ها داشته‌ام؛ بانوان به دلیل خصوصیت ذاتی که در تمرکز بر چند کار به طور همزمان دارند و همین طور ریزبینی و دقت، در صورتی که در موقعیت مناسب قرار بگیرند به خوبی می‌توانند توانمندی خود را به منصه ظهور برسانند.
 
وی شرایط حضور زنان در بخش‌های ستادی، مالی، اداری و برنامه‌ریزی را بدون مشکل خواند و گفت: در شرایط حاضر از بابت حضور زنان در بخش‌های عملیاتی و صنعتی نگرانی وجود دارد که باید بالاخره این مسیر را هم تجربه کرد.
 
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: اعتقاد من این است که باید از توانمندی زنان به ویژه اکنون که مسیر ترقی و تحصیل را طی کرده‌اند در بخش‌های مختلف صنعت نفت استفاده کرد؛ کشور برای زنان که نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل داده‌اند سرمایه‌گذاری کرده، از این رو باید تلاش کرد از استعدادهای آنها به خوبی استفاده شود.
 
کاردر با بیان این‌که در کشور نیز مردان کماکان با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند، افزود: این مشکل کشور در حوزه اقتصاد است و ما هم به عنوان شرکت ملی نفت ایران از آن مستثنا نیستیم.
 
وی افزود: یارانه‌ها یکی از مسائل جدی صنعت نفت است که حتی می‌تواند توسعه را با مشکل روبه‌رو کند. در شرایط حاضر شرکت ملی نفت ایران مانند فیل بزرگی است که به کندی حرکت می‌کند و طی سال‌های مختلف سبب شده حرکت آن از مدار استاندارد خارج شود، اکنون باید تلاش کرد و آن را به مدار بازگرداند.
 
معاون وزیر نفت از انجام جدی برون‌سپاری فعالیت‌ها در شرکت ملی نفت ایران خبر داد و گفت: حتی به دنبال این هستیم که اپراتوری را هم واگذار کنیم و حتی میدان‌های جدید را هم به مناقصه بگذاریم. در واقع به دنبال شکل‌دهی صنعت نفت در بیرون از مجموعه هستیم.

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: