امروز: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۹
کد خبر: ۲۹۰۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
رئیس بخش انرژی و مدیریت واحدهای نیروگاهی اندونزی:
سهامدار و رئیس بخش انرژی و مدیریت واحدهای نیروگاهی شرکت مشاوره‌ مدیریت آرتور دی لیتل، با بیان این‌که اندونزی با هدف جذب سرمایه و توسعه صنعت نفت، رویکردهای خود را تا حدودی تغییر داد، گفت: فشار گروه‌های سیاسی مختلف از عواملی بود که مانع تغییر اساسی و کسب موفقیت در این مسیر شد.
به گزارش کیمیا پرس، جاپ کالکمن، امروز (یکشنبه، ۱۳ اسفندماه) در نشست تخصصی الگوی قراردادی توسعه صنعت بالادستی نفت و گاز ایران؛ تحولات و چشم اندازها، به اندونزی و مکزیک به عنوان کشورهایی که برای جذب سرمایه و تحول صنعت نفت خود نسبت به ایجاد تغییراتی در رویکردهای خود اقدام کردند، اشاره کرد و گفت: این تغییرات در اندونزی سطحی و ناموفق بود، زیرا نتوانست به ایجاد شفافیت و بهبود فرآیندها بینجامد.
 
وی فشار گروه‌های سیاسی مختلف در اندونزی را از جمله عوامل تاثیرگذار بر ناکامی در ایجاد تحول در صنعت نفت این کشور عنوان کرد.
 
سهامدار و رئیس بخش انرژی و مدیریت واحدهای نیروگاهی شرکت مشاوره‌ مدیریت آرتور دی لیتل، در ادامه به کشور مکزیک اشاره کرد و افزود: این کشور هم مانند ایران ظرفیت نفتی دارد و دولت این کشور درباره چگونگی صدور مجوز برای فعالیت شرکت‌های خارجی در صنعت نفت با چالش‌هایی رو‌به‌رو  و از  کاغذبازی (بوروکراسی) زیاد در رنج بود.
 
کالکمن عنوان کرد: در مکزیک تلاش کردند در بخش‌های مختلف تغییرات اساسی ایجاد کنند تا شرایط برای فعالیت شرکت‌های خارجی و جذب سرمایه تسهیل شود.
 
وی گفت: البته مکزیک بلافاصله پس از تغییرات به موفقیت دست نیافت، اما به تدریج و با پیشبرد تغییرات، نشانه‌های موفقیت ظاهر شد و این روند مطلوب ادامه یافت.
 
سهامدار و رئیس بخش انرژی و مدیریت واحدهای نیروگاهی شرکت مشاوره‌ مدیریت آرتور دی لیتل در ادامه به تغییر رویکرد ایران در قراردادهای نفتی اشاره کرد و افزود: ایران می‌تواند با بهره‌مندی از این الگوی جدید قراردادی، به منظور توسعه صنعت نفت خود همکاری خوبی در سطح جهان برقرار کند.
 
نشست تخصصی الگوی قراردادی توسعه صنعت بالادستی نفت و گاز ایران؛ تحولات و چشم‌اندازها، صبح امروز در کنگره بین‌المللی اکتشاف و تولید و کنگره بین المللی صنعت حفاری ایران به ریاست رضا دهقان، مسئول هماهنگی قراردادهای بالادستی شرکت ملی نفت ایران آغاز به کار کرده و در حال برگزاری است.

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: