امروز: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۶
کد خبر: ۲۸۹۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
مدیرعامل شرکت اویک:
کیمیا پرس: مدیرعامل شرکت اویک به رفع محدودیت‌های قراردادهای بیع متقابل در الگوی جدید قراردادهای نفتی خبر داد و در رأس آنها به انعطاف پذیری در طرح جامع توسعه در الگوی جدید قراردادهای صنعت نفت اشاره کرد.
به گزارش کیمیا پرس، بهزاد محمدی صبح امروز (یکشنبه، ۱۳ اسفندماه) در نشست تخصصی «الگوی قراردادی توسعه صنعت بالادست نفت و گاز ایران؛ تحولات و چشم اندازها» که در دومین روز از دومین کنگره و نمایشگاه بین‌المللی اکتشاف و تولید و پنجمین کنگره بین‌المللی صنعت حفاری ایران برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: در قراردادهای بیع متقابل با محدودیت‌هایی از جمله نبود انعطاف در طرح جامع توسعه و نبود امکان بازنگری، کوتاه مدت بودن قرارداد و نبود فرصت برای پیاده سازی طرح‌های ازدیاد برداشت، ثابت بودن سقف کپکس و مواردی از این دست مواجه بودیم که بسیاری از این محدودیت‌ها در قراردادهای جدید نفتی مرتفع شده است.
 
وی افزود: تاکنون ۱۷ شرکت ایرانی به عنوان شرکت های صاحب صلاحیت در حوزه اکتشاف و تولید شناسایی شدند که از این میان چهار شرکت در قراردادهای بیع متقابل نیز فعالیت داشته اند.
 
مدیرعامل شرکت اویک، خواستار توجه هرچه بیشتر به قابلیت های فنی شرکت های ایرانی شد و خاطر نشان کرد: مسیر رشد مطلوبی پیش روی شرکت‌های اکتشاف و تولید E&P ایرانی قرار دارد و لازم است این شرکت‌ها هرچه زودتر حرکت خود را در این مسیر آغاز کنند.
 
به گزارش شانا، نشست تخصصی «الگوی قراردادی توسعه صنعت بالادست نفت و گاز ایران؛ تحولات و چشم اندازها» صبح امروز (یکشنبه، ۱۳ اسفندماه) در دومین روز از دومین کنگره و نمایشگاه بین‌المللی اکتشاف و تولید و پنجمین کنگره بین‌المللی صنعت حفاری ایران به ریاست رضا دهقان، مسئول هماهنگی قراردادهای بالادستی شرکت ملی نفت ایران برگزار شد.

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: