امروز: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۶
کد خبر: ۲۸۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
رئیس انجمن خودروهای گازسوز آسیا-اقیانوسیه اعلام کرد: برای گذار تدریجی به سوخت‌های جایگزین، خودروهای گازسوز گزینه‌ای مطلوب‌تر از خودروهای برقی هستند.
به گزارش کیمیا پرس، لی جیوک سنگ، رئیس انجمن خودروهای گازسوز آسیا-اقیانوسیه (آنگوا)، در حاشیه هفتمین همایش و نمایشگاه بین‎المللی دوسالانه این نهاد اعلام کرد: برای گذار از سوخت‌های آلاینده به انرژی‌های پاک، خودروهای گازسوز گزینه مطلوب کشورهای آسیایی به شمار می‌آیند.
 
وی با اشاره به تعهدهای کشورها در قالب توافق زیست محیطی پاریس (کاپ-۲۱)، اعلام کرد با توجه به وجود زیرساخت‌های عرضه و هزینه پایین گاز طبیعی، کشورهای آسیایی این سوخت را گزینه‌ای مطلوب برای جایگزینی خودروهای بنزینی می‌دانند.
 
رئیس آنگوا یادآور شد که گسترش تجارت ال ان جی سبب شده است دسترسی جهانی به گاز طبیعی گسترش یابد و این مسئله دورنمای استفاده از خودروهای گازسوز را بهبود می‌بخشد.
 
لی جیوک سنگ همچنین اعلام کرد آسیا در زمینه رشد استفاده از خودروهای گازسوز جایگاه برتر را در جهان به خود اختصاص داده است.
 
وی با اشاره به این که خودروهای گازسوز نخستین بار در نیمه نخست قرن بیستم در ایتالیا ساخته شدند، اعلام کرد اکنون بیش از ۸۰ کشور دنیا از این خودروها استفاده می‌کنند و شمار خودروهای گازسوز از ۲۰ میلیون خودرو و شمار جایگاه‌های عرضه سی ان جی از ۲۰ هزار مورد فراتر رفته است.
 
هفتمین همایش بین المللی انجمن خودروهای گازسوز آسیا- اقیانوسیه ( آنگوا) امروز آغاز شد و تا ۱۱ آبان‌ماه ادامه دارد.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: