امروز: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۹
کد خبر: ۲۸۹۶۴
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
ضرورت حل مشکلات صنعت پتروشیمی
معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس جمهوری، حل مشکلات صنعت پتروشیمی را ضروری دانست و گفت: نمی توان نقش صنعت پتروشیمی در اقتصاد کشور را نادیده گرفت.
به گزارش کیمیا پرس، رضا ویسه در بیست و نهمین اجلاس مدیران عامل صنعت پتروشیمی، این صنعت را صنعت نخست کشور دانست و اظهار کرد: یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی جلوگیری از خام فروشی است که برای تحقق این موضوع باید صنعت پتروشیمی توسعه یابد.
 
وی با اشاره به این که باید از نفت و گاز استفاده بیشتری در صنعت پتروشیمی کشور شود، افزود: با واگذاری بخش اعظم صنعت پتروشیمی به بخش خصوصی، رشد سرمایه گذاری در این صنعت کاهش یافت.
 
معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس جمهوری با بیان این که صنعت پتروشیمی مهمترین سهم را در بخش صادرات کشور دارد، تصریح کرد: باید روند توسعه این صنعت شتاب بیشتری گیرد.
 
ویسه ادامه داد: توسعه آینده کشور بر مبنای اقتصاد مقاومتی این است که با توسعه هرچه بیشتر صنعت پتروشیمی، نفت و گاز برای خام فروشی نداشته باشیم.
 
تولید در صنعت پتروشیمی نباید به اوره و آمونیاک ختم شود
 
وی بر ضرورت همکاری شرکت‌های پتروشیمی در کنار یکدیگر تاکید کرد و گفت: شرکت‌های تولیدی با همکاری با یکدیگر می توانند بازار جهانی این صنعت را در دست گیرند.
 
معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به برنامه ریزی برای سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد دلاری در برنامه ششم در صنعت پتروشیمی اظهار کرد: این سرمایه گذاری می تواند سالانه ۶۰ تا ۷۰ میلیارد دلار درآمدزایی برای کشور داشته باشد.
 
ویسه با بیان این که اهمیت  بالای صنعت پتروشیمی در اقتصاد کشور  برای مسئولان اجرایی پوشیده نیست، افزود: نمی توان حتی لحظه‌ای به این صنعت فکر نکرد بنابراین حل مشکلات صنعت پتروشیمی در اولویت قرار دارد و بدون شک حل  می‌شود.
 
وی با بیان این که صنعت پتروشیمی سهم عمده ای در صادرات غیرنفتی کشور دارد، ادامه داد: شرکت‌های پتروشیمی ایران می‌توانند بازارهای جهانی را تصاحب کنند.
 
معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر این که تولید در این صنعت نباید تنها به اوره و آمونیاک ختم شود، اظهار کرد: برای افزایش ارزش افزوده باید به سمت توسعه صنایع پایین دست پتروشیمی حرکت کرد و در این راه مراکز پژوهش و تحقیق و توسعه نقشی بسزا دارد و برای کسب فناوری‌های نو و انتقال آن میان شرکت‌ها باید تلاش کرد.
 
بیست و نهمین اجلاس مدیران عامل صنعت  پتروشیمی در مشهد مقدس در حال برگزاری است.

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: