امروز: ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۱
کد خبر: ۲۸۹۵۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
تشریح عملکرد سال ۹۵؛ از تولید تا تزریق
کیمیا پرس: تولید بیش از ۸۰ میلیارد متر مکعب گاز و ۶۷ میلیون بشکه نفت در کارنامه سال ۹۵ شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ثبت شد و به این ترتیب، معادل ۱۰۱ درصد برنامه تولید تکلیفی نفت و گاز این شرکت محقق شد.
به گزارش کیمیا پرس، علیرضا ترنج‎زرد، مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به تشریح عملکرد تولید این شرکت در سال ۹۵ پرداخت و با بیان این مطلب افزود: با توجه به اهمیت برداشت از میدان‎های مشترک و حساسیت تولید در این میدان‎ها، برداشت نفت خام از میدان‎های مشترک این شرکت از ۵۳ هزار بشکه در روز در سال ۹۴ به ۷۰ هزار بشکه در روز در سال ۹۵ افزایش یافت.
 
وی از تزریق یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب گاز به میدان شوریجه پارسال هم خبر داد و افزود: با اتخاذ تدابیر لازم و بهره‎برداری از ۲ حلقه چاه جدید، میزان تزریق گاز در میدان شوریجه از یک میلیارد و ۱۲۷ میلیون متر مکعب  در سال ۹۴ به بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب در سال ۹۵ افزایش یافت.
 
مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی ایران درباره دیگر فعالیت‎های انجام شده طی پارسال، به راه‎اندازی مرکز تفکیک دانان و افزایش ظرفیت تولید این میدان، همچنین راه‎اندازی مرکز تفکیک خیرگو اشاره کرد.
 
تولید ۳۳ میلیون بشکه نفت از ابتدای سال تاکنون
 
ترنج‎زرد در ادامه، درباره میزان تولید نفت و گاز شرکت نفت مناطق مرکزی در سال جاری عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر ۳۴ میلیارد متر مکعب گاز و ۳۳ میلیون بشکه نفت در این شرکت تولید شده است.
 
به گفته وی، هم‎اکنون ظرفیت تولید روزانه نفت به بیش از ۲۲۰ هزار بشکه در روز رسیده؛ این در حالی است که در زمان تحریم‎ها ظرفیت تولید نفت این شرکت از ۱۶۰ هزار بشکه در روز تجاوز نکرده بود.
 
ترنج‎زرد از انجام توپکرانی هوشمند خط لوله ۴۲ اینچ انتقال گاز از پالایشگاه فراشبند به شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز در سال گذشته خبر داد.
 
وی با اشاره به انجام ۲۸۱ هزار نفر- ساعت کار تعمیراتی در نفت مناطق مرکزی ایران در سال جاری، ادامه داد: عملیات تعمیراتی مطابق برنامه در بیش از ۱۰ منطقه عملیاتی به طور همزمان و در موعد معین با موفقیت انجام شد.
 
این مقام مسئول به میدان آذر هم اشاره‎ای کرد و گفت: با توجه به نمکی بودن نفت آذر، طرحی ابتکاری به منظور افزایش ظرفیت دریافت در واحد نمکزدایی جدید دهلران به صورت ضربتی اجرا و بالغ بر ۳۰ هزار بشکه نفت میدان آذر در واحد نمکزدایی جدید قابل بهره برداری شد.

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: