امروز: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۳
کد خبر: ۲۸۹۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
تولید تجاری اوره و آمونیاک در فاز سوم پتروشیمی پردیس در آذرماه امسال آغاز می‌شود.
به گزارش کیمیا پرس، تولید تجاری فاز سوم پتروشیمی پردیس تا چند هفته آینده به طور کامل آغاز و محصولات این فاز روانه بازار می‌شود.
 
تولید آزمایشی آمونیاک از اواخر هفته گذشته در فاز سوم مجتمع پتروشیمی پردیس آغاز شده است و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اوره و آمونیاک تولیدی در این فاز همگام با دیگر فازها عرضه خواهد شد.
 
بر اساس این گزارش، با بهره برداری از فاز سوم پتروشیمی پردیس ظرفیت تولید اوره این مجتمع از ۲ میلیون و ١٥٠ هزار تن به بیش از سه میلیون و ۲۲۵ هزار تن می‌رسد.
 
فاز نخست پتروشیمی پردیس در سال ٨٠ آغاز و در سال ٨٦ به بهره برداری رسید و پروژه فاز ۲ آن از سال ٨٣ آغاز و در سال ٨٩ به بهره برداری رسیده است.
 
بر اساس این گزارش، خوراک اصلی مجتمع پتروشیمی پردیس گاز طبیعی بوده که از فازهای گازی پارس جنوبی تامین می‌شود. ظرفیت اسمی برای فازهای یک و دو این مجتمع سالانه یک میلیون و ۳۶۰ هزار تن آمونیاک و ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تن اوره است.
 
برای ذخیره سازی آمونیاک سه مخزن هر یک به ظرفیت ۲۰ هزار تن و در مجموع ۶۰ هزار تن و همچنین سه انبار هر یک به ظرفیت ۵۰ هزار تن برای اوره وجود دارد.
 
نیاز داخل به اوره حدود ۲ میلیون تن در سال است که با همکاری وزارت جهاد و کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد و مازاد تولید نیز به خارج از کشور صادر می‌شود.
 
شرکت پتروشیمی پردیس در زمینی به مساحت ۵.۶۴ هکتار و در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در شهرستان عسلویه و در فاصله ۲۷۰ کیلومتری جنوب شرقی بندر بوشهر واقع شده است
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: