امروز: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
کد خبر: ۲۸۹۳۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
کیمیا پرس: وزیر نفت کویت اعلام کرد که آغاز تنش در عراق و تهدیدهای رئیس جمهوری آمریکا ضد ایران تأثیری بر عرضه نفت در بازارهای جهانی نداشته است.
به گزارش کیمیا پرس به نقل از خبرگزاری رویترز از کویت، عصام المرزوق، دیروز (یکشنبه ۲۳ مهرماه) گفت: اکنون هیچ نشانه‌ای از اختلال در عرضه نفت به دلیل موضع‌گیری تازه آمریکا ضد توافق هسته‌ای ایران و و تنش میان دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان این کشور مشاهده نمی‌شود.
 
وی گفت: تاکنون هیچ نشانه‌ای (از تأثیر بر تولید نفت) که متاثر از سخنان جنجالی رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران یا مسائل مربوط به دولت مرکزی عراق و منطقه کردنشین این کشور باشد، دیده نشده است.
 
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز جمعه (۲۱ مهرماه) پس از ماه‌ها جنجال آفرینی تبلیغاتی درباره برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و آن چه وی اقدام‌های ثبات‌زدایانه ایران در منطقه می نامد، راهبرد جدید واشینگتن را در این باره از تریبون کاخ سفید اعلام کرد.
 
پس از آن‌که کردهای عراق در یک همه‌پرسی به استقلال رای دادند تنش بین طرفین بر سر آینده کردستان عراق بالا گرفته است. این همه‌پرسی روز دوم مهرماه باوجود مخالفت شدید دولت مرکزی عراق و دولت‌های منطقه برگزار شد و رأی دهندگان در آن به استقلال اقلیم کردستان از عراق رأی دادند. بسیاری دیگر از کشورهای جهان از جمله آمریکا با این همه‌پرسی مخالفت کردند.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: