امروز: ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۲
کد خبر: ۲۸۹۲۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
رییس امور حقوقی و قراردادهای بین‌الملل شرکت ملی گاز ایران:
کیمیا پرس: بخش حقوقی شرکت ملی گاز ایران با ارایه دو برنامه راهبردی؛ آسیب‌شناسی قراردادها و تعامل صحیح و تنگاتنگ با دستگاه‌های نظارتی برای شفاف‌سازی هرچه بیشتر قراردادها، پیمان‌ها و ....، سیاست‌های کاری خود را دنبال می‌کند.
به گزارش کیمیا پرس، عیسی مقدمی‌زاد، رییس امور حقوقی و قراردادهای بین‌الملل شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، افزود: ارتباط ما با امور حقوقی شرکت‌های تابعه شرکت ملی گاز اعم از شرکت‌های گاز استانی، پالایشی و شرکت انتقال گاز، مهندسی و توسعه، بازرگانی و ذخیره‌سازی، ارتباطی نقطه‌چین است. به این معنا که شرکت‌های تابعه دارای شخصیت حقوقی مستقل هستند و ما تنها بر اساس سیاست کلی شرکت، مسایل حقوقی را به مشورت گذاشته و پاسخگوی استعلام‌ها در خصوص هرنوع ابهامی در تفسیر قوانین، بخش‌نامه‌ها، آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها هستیم.
 
وی در ادامه و در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش امور حقوقی در مسایل مربوط به تحصیل اراضی در اجرای پروژه‌های اجرایی از جمله خطوط لوله و ...، گفت: به طور کلی اراضی مورد نیاز شرکت ملی گاز ایران و شرکت‌های تابعه به سه دسته؛ اراضی متعلق به اشخاص خصوصی (حقیقی و حقوقی)، اراضی ملی دولتی مورد نیاز برای اجرای پروژه‌های شرکت و اراضی که فوریت اجرا داشته و با دستور مقام وزارت تحصیل می‌شوند، تقسیم می‌گردند.
 
مقدمی‌زاد همچنین در خصوص قانون منع احداث بنا در حریم خطوط لوله انتقال گاز گفت: این قانون در سال 13۵۰ از سوی مجلس تصویب شده و دارای یک ماده واحده و ۳ تبصره بوده و راجع به ممنوعیت ساخت و ساز در حریم تأسیسات و خطوط انتقال گاز است که مبنای قانونی اختیارات شرکت ملی گاز ایران برای اعمال حریم ایمنی محسوب می‌شود.
 
رییس امور حقوقی و قراردادهای بین‌الملل شرکت ملی گاز ایران در پایان اظهار داشت: خرید اموال غیرمنقول اعم از زمین و ساختمان و ...، تعیین هیأت کارشناسی برای هر نوع خرید، خرید اموال غیرمنقول برای شرکت گاز از ابتدای معامله تا انتهای آن؛ اعم ازتعیین قیمت، خرید و انتقال سند مالکیت و ... با امور حقوقی شرکت ملی گاز ایران است که البته این فرآیند با همکاری مدیریت مربوطه و مدیریت توسعه منابع انسانی صورت می‌گیرد.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: