امروز: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
کد خبر: ۲۸۸۸۳
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵
کیمیا پرس: رئیس کارگروه پتروشیمی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت پتروشیمی اکنون پیشرفتی مطلوب و ارزآوری بالایی دارد.
به گزارش کیمیا پرس، محمد عزیزی، رئیس کارگروه پتروشیمی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در جمع خبرنگاران گفت: ایران منابع بسیاری در اختیار دارد، اما باید در زمینه معرفی این منابع تلاش بیشتری کرد.
 
وی افزود: حضور ایران در رویدادهای بین المللی در سراسر جهان، سبب آشنایی کامل شرکت‌های خارجی با توانایی‌ها و دارایی‌های کشور می‌شود و تأثیری بسزا در رشد اقتصادی ایران خواهد داشت.
 
عزیزی ادامه داد: حضور شرکت‌های خارجی در یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست بسیار خیره‌کننده بود.
 
وی با اشاره به وضع مطلوب تولید در صنعت پتروشیمی گفت: تنها صنعتی که به خوبی پیش می رود و ارزآوری برای کشور دارد صنعت پتروشیمی است.
 
ایران پلاست یازدهم با شعار «بهبود فضای کسب و کار در صنایع تکمیلی پتروشیمی و پلاستیک کشور» و حضور  ۶۰۰ شرکت داخلی و ۵۲۴ شرکت خارجی برگزار می شود که نشان از رشد ۳۹ درصدی شرکت کنندگان داخلی و ۲۱ درصدی شرکت کنندگان خارجی نسبت به دوره گذشته دارد؛ شرکت هایی از بلژیک، دانمارک، آلمان، فنلاند، فرانسه، یونان، هند، صربستان، ایتالیا، کره جنوبی، اتریش، لوکزامبورگ، سوئیس، اسپانیا، انگلیس، تایلند، چک، قبرس، ترکیه، تایوان، چین، ژاپن و امارات در این نمایشگاه حضور دارند.
یازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست از ۲ مهرماه ۱۳۹۶ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در چهار گروه مواد اولیه، کالاهای ساخته و نیمه ساخته شده، ماشین آلات و تجهیزات و خدمات برگزار شد و امروز به کار خود پایان می دهد.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: