امروز: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۱
کد خبر: ۲۸۸۲۱
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
وال استریت ژورنال خبر داد؛
کیمیا پرس: منابع آگاه اعلام کردند از این پس ونزوئلا انجام معاملات نفتی با دلار آمریکا را حذف می کند و سایر ارزها را جایگزین می کند.
به گزارش کیمیا پرس به نقل از وال استریت ژورنال، منابع آگاه اعلام کردند مقامات ونزوئلا به تجار نفتی گفته اند که پرداخت های مرتبط با قرار دادهای نفتی را دیگر به دلار آمریکا قبول نخواهند کرد.
 
این در حالی است که تجار نفتی که به صادرات نفت ونزوئلا و واردات محصولات پتروشیمی اشتغال دارند؛ پیش از این صورتحساب های خود را به یورو تبدیل کرده اند.
 
وال استریت ژورنال در گزارش خود آورده که این تصمیم ونزوئلا در پاسخ به تحریم های جدید آمریکا علیه این کشور در ماه گذشته میلادی اتخاذ شده است.
 
این خبر به دنبال بینانیه وزیر نفت ونزوئلا مبنی بر تاکید «نیکولاس مادورو» رئیس جمهور این کشور برای شروع فروش نفت به سایر ارزها به ویژه به یوآن و به غیر از دلار آمریکا منتشر شد.
 
بر همین اساس «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در ما گذشته میلادی تحریم های جدیدی را علیه دولت ونزوئلا تصویب کرد که موسسات مالی از انجام فاینانس در بخش نفتی و سایر حوزه ها در ونزوئلا منع می شوند.
 
همچنین تحریم های جدید، شرکت های آمریکایی را از انجام معامله با شرکت های دولتی و غیر دولتی نفتی ونزوئلا برای پردخت سر رسید وام آنها با بیش از ۳۰ روز و اوراق قرضه بیش از ۹۰ روز ممنوع می کند.    

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: