امروز: ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۴
کد خبر: ۲۸۸۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹
سخنگوی دولت:
کیمیا پرس: سخنگوی دولت از تداوم همکاری با شرکت‌های بزرگ نفتی و امضای قراردادهای جدید نفتی در دولت دوازدهم خبرداد.
به گزارش کیمیا پرس، محمدباقر نوبخت امروز (سه‌شنبه، ۱۴ شهریورماه) در نشست هفتگی خود با خبرنگاران به آثار برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در عرصه اقتصادی اشاره کرد و گفت: قرارداد پنج میلیارد دلاری توسعه فاز 11 پارس جنوبی، قرارداد مهم و بزرگی بود که از ثمرات برجام به شمار می‌آید.
 
وی به موضوع افزایش تولید و صادرات نفت ایران پس از برجام اشاره و تصریح کرد: پیش از برجام تنها می‌توانستیم یک میلیون بشکه نفت بفروشیم و نفتکش‌های ما نیز فاقد بیمه بودند، پس از برجام تولید و صادرات نفت افزایش یافت و گشایش‌های بسیاری نیز در صنعت پتروشیمی حاصل شد.
 
سخنگوی دولت ادامه داد: امیدواریم در دولت دوازدهم نیز جذب سرمایه‌های خارجی افزایش یابد تا در صنایع مختلف کشور شاهد گشایش‌های فراوان باشیم.
 
تداوم همکاری با شرکت‌های بزرگ نفتی در دولت دوازدهم
 
سخنگوی دولت به سیاست‌های نفتی دولت دوازدهم اشاره کرد و افزود: خوشبختانه قراردادهای جدید نفتی ما امروز قابل رقابت با قراردادهای دیگر کشورهای همسایه و نفتخیز است، هرچند چالش‌هایی در این باره پیش رو بود اما با نظارت همه نهادها و دستگاه‌ها قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با کنسرسیومی به رهبری توتال، شاخه بین المللی شرکت ملی نفت چین (سی‌ان‌پی‌سی‌آی) و شرکت پتروپارس امضا شد.
 
وی عنوان کرد: در دولت دوازدهم همکاری با شرکت‌های بزرگ نفت و گاز و امضای قراردادهای نفتی ادامه خواهد یافت، تلاش داریم ظرفیت تولید نفت را از طریق روزآمد کردن قراردادها افزایش دهیم.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: