امروز: ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۶
کد خبر: ۲۸۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵
مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پتروشیمی مطرح کرد؛
کیمیا پرس: مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی پتروشیمی گفت:افزون برساخت طرح های جدید که نیازمند جذب سرمایه گذاری است برای تکمیل طرح های های نیمه تمام نیز باید منابع مالی جدید به طرح ها اختصاص یابد.
به گزارش کیمیا پرس؛ فرنازعلوی با اشاره به ضرورت شتاب بخشی در روند ساخت و تکمیل طرح های مختلف توسعه ای درصنعت پتروشیمی ایران اظهار کرد: افزون برساخت طرح های جدید که نیازمند جذب سرمایه گذاری است برای تکمیل طرح های های نیمه تمام نیز باید منابع مالی جدید به طرح ها اختصاص یابد تا بیش از این شاهد وقفه در ساخت نباشیم.
 
وی افزود: ما به عنوان تسهیل گر و حمایت کننده به دنبال آن هستیم که برنامه های توسعه ای پیش بینی شده در موعد مقرر به بهره برداری برسند اما به دلیل وجود برخی مشکلات شاهد عدم پیشرفت مطلوب و یا توقف ساخت در برخی از طرح ها هستیم و بارزترین دلیل انها عدم وجود منابع مالی لازم است و دراین مسیر باید سرمایه گذاری های داخلی و خارجی گسترده ای انجام شود.
 
این مقام مسوول با بیان این که برخی از طرح ها که سهامداران آنها نمی توانند فرایند ساخت و تکمیل را محقق کنند می توانند به دیگر سرمایه گذاران علاقه مند واگذار شود گفت: در صورت همکاری و تعامل سهامداران این گونه طرح ها ، می توان با انتخاب سرمایه گذاران جدید اقدام به ساخت و یا تکمیل این طرح ها کرد.
 
به گزارش مهر، مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی چندی پیش با تاکید بر لزوم شتاب بخشی در ساخت و تکمیل طرح های در حال ساخت و نیمه تمام پتروشیمی اظهار کرد: همواره به شرکت ها اعلام کرده ایم که در کنار آنها هستیم و نهایت همکاری و کمک را در روند ساخت با طرح ها را براساس دستورالعمل ها و قوانین موجود خواهیم داشت.براساس سیاست های اقتصاد مقاومتی و با هدف ایجاد ارزش افزوده و کاهش خام فروشی، مصمم به تکمیل طرح ها هستیم و تحقق افزایش تولید همگام با افزایش صادرات از راهبرد های مهم در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی ایران است.
 
علوی با بیان این که از سال ۹۳ با همراهی مجریان طرح ها چندین طرح بزرگ در استان های مختلف به بهره برداری رسیده است گفت: خوشبختانه با رایزنی های انجام شده بسیاری از مشکلاتی که در روند ساخت طرح ها موجود بود کاهش یافته است و شاهد تسهیل در ساخت و یا تکمیل طرح های مختلف پتروشیمی هستیم.
 
به گفته این مقام مسوول رویکرد اصلی این شرکت را ادامه روند حداکثر بهره مندی ها از توانمندی های داخلی و نیز انتقال فن آوری ها در طول اجرای پروژه ها دانست و تصریح کرد: همدلی و همکاری میان هلدینگ های پتروشیمی می تواند منجر به افزایش راندمان و رفع برخی از چالش های موجود در صنعت شود.

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: