امروز: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
کد خبر: ۲۸۷۵۹
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
کیمیا پرس: تشکیل و آبادانی مساجد از صدر اسلام مورد تأکید حضرت نبی اکرم صلوات الله علیه و ائمه اطهار علیهم السلام بوده است و همیشه مساجد مرکز ثقل تحولات فکری، سیاسی، اجتماعی، علمی و فرهنگی جامعه اسلامی به شمار می رود.
به گزارش کیمیا پرس، تشکیل و آبادانی مساجد از صدر اسلام مورد تأکید حضرت نبی اکرم صلوات الله علیه و ائمه اطهار علیهم السلام بوده است و همیشه مساجد مرکز ثقل تحولات فکری، سیاسی، اجتماعی، علمی و فرهنگی جامعه اسلامی به شمار می رود.
بیانیه سازمان بسیج مسجد و محلات، به مناسبت روز جهانی مسجد و روز بسیج مساجد و محلات سال ۱۳۹۶
« إِنَّ الَّذینَ کَفَروا وَیَصُدّونَ عَن سَبیلِ اللَّهِ وَالمَسجِدِ الحَرامِ الَّذی جَعَلناهُ لِلنّاسِ سَواءً العاکِفُ فیهِ وَالبادِ  وَمَن یُرِد فیهِ بِإِلحادٍ بِظُلمٍ نُذِقهُ مِن عَذابٍ أَلیمٍ »
«بسم الله الرحمن الرحیم»
تشکیل و آبادانی مساجد از صدر اسلام مورد تأکید حضرت نبی اکرم صلوات الله علیه و ائمه اطهار علیهم السلام بوده است و همیشه مساجد مرکز ثقل تحولات فکری، سیاسی، اجتماعی، علمی و فرهنگی جامعه اسلامی به شمار می رود.
با بهره مندی از همین ظرفیت عظیم معنوی و اجتماعی مساجد، انقلاب شکوهمند اسلامی در دهه پنجاه و بیداری اسلامی در سال های اخیر به ثمر رسیده است و اکنون نیز شاهدیم رزمندگان مسلمان جبهه مقاومت و مدافعین حرم در بستر همین مساجد تربیت شده و رشد کرده اند.
در این میان متأسفانه،  پس از گذشت سالیان متمادی، مسجد الحرام و مسجد الاقصی به عنوان دو مسجد محوری و ارزشمند جهان اسلام در چنگال و محاصره ظلم و جهل قرار گرفته اند و امت اسلامی از پرتو نورانی آن به گونه ای اکمل محروم مانده اند.
لذا، بر یکایک مومنین و امت اسلامی واجب است که تا تحقق تمدن اسلامی و استقرار جامعه مهدوی،  از هر اقدامی در راستای بازگشت عظمت مسجد الحرام در سرزمین وحی که در اشغال آل سعودِ منحوس و آزادی قدس شریف و مسجد الاقصی در سرزمین انبیاء که در سیطره یهودیان خبیث است، فرو گذار نباشند.
سازمان بسیجِ مساجد و محلات، ضمن گرامیداشت هفته جهانی مساجد که یادآور حادثه اسفناک آتش سوزی مسجد الاقصی به عنوان قبله نخست مسلمین، توسط رژیم جنایتکار صهیونیستی در سی ام مرداد ماه ۱۳۴۷(۲۱ آگوست ۱۹۶۹ میلادی)، از تمامی امت اسلامی به ویژه بسیجیان مخلص و نمازگزارانِ دلسوز امت اسلامی تقاضا دارد تا با ارج نهادن به جایگاه رفیع مسجد و با تمامی توان، ایده ها و برنامه های خود را در راستای نیل مساجدمان به طراز مورد نظر اسلام عزیز، کوشا باشند و از تمام ظرفیت های مکانی، معنوی و اجتماعی آن برای ترویج تفکر ناب اسلامی و سیره معصومین علیهم السلام رسانده و از رهنمودهای امام راحل(قدس سره)  و رهبر معظم انقلاب جهت تحقق آن بهره جسته و رازِ پیروزی نهایی جبهه حق و مقاومت در مقابل شجره خبیثه و خط باطل و تجلی خورشید دوازدهم را تنها در اتکاء به فرهنگ اسلامی در بستر مساجد اسلامی همراه با روحیه انقلابی و ولایی بدانند.
 
سازمان بسیج مساجد و محلات، مرداد ماه ۱۳۹۶مطابق با ذی القعده ۱۴۳۸ هجری قمری
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: