امروز: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
کد خبر: ۲۸۷۳۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
رویترز گزارش داد؛
کیمیا پرس: یک منبع آگاه از صنعت نفت عربستان گفت: صادرات نفت این کشور در ماه آینده میلادی برای کمک به بهبود بازار، حداقل ۵۲۰ هزار بشکه در روز کاهش پیدا می کند.
به گزارش کیمیا پرس به نقل از رویترز، عربستان سعودی در جهت کمک به کاهش ذخایر جهانی نفت و ایجاد روند نزولی در بازار اشباع شده، قرار است صادرات نفت خود را در ماه آینده میلادی با کاهش قابل توجهی ادامه دهد.   
 
 یک منبع آگاه از صنعت نفت عربستان گفت: صادرات نفت این کشور در ماه جاری میلادی یعنی اوت به ۶.۶ میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت؛ ضمن اینکه قرار است شرکت آرامکو عرضه نفت خود برای کشورهای آسیایی در ماه آینده میلادی، سپتامبر، را ۱۰ درصد کاهش دهد و این رقم برای مشتریان اروپایی عربستان روزانه ۲۲۰ هزار بشکه خواهد بود.   
 
این منبع آگاه گفت: صادرات نفت عربستان به آمریکایی ها در ماه جاری میلادی به کمتر از ۸۰۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید؛ در حالیکه مجموع صادرات این کشور به آمریکا در ماه آینده میلادی تقریبا یک میلیون و 100 هزار بشکه کاهش خواهد داشت.   
 
 قرار است صادرات عربستان به بزرگ ترین مشتری نفتی خود، چین، در ماه سپتامبر کاهش یابد.
 
بر اساس توافق اوپک، سعودی ها باید تولید روزانه خود را ۴۸۶ هزار بشکه کاهش دهند؛ اما عربستان به دلیل کنترل بیشتر سهم بازار خود، روند کاهش عرضه را برای کشورهای آسیایی کمتر از آمریکا و اروپا، در دستور کار خود قرار داده است.   

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: