امروز: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۳
کد خبر: ۲۸۷۲۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
در پنجمین گردهمایی روسای HSE شرکت ملی نفت ایران عنوان شد؛
کیمیا پرس: معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور عملیات غیر صنعتی در پنجمین گردهمایی روسای HSE و پدافند غیر عامل شرکت ملی نفت ایران بر ضرورت همکاری با شرکت های بین المللی در حوزه HSE تأکید کرد.
به گزارش کیمیا پرس، رضا خلیلی در نخستین روز پنجمین گردهمایی روسای HSE و پدافند غیر عامل شرکت ملی نفت ایران که روز گذشته (دوم مرداد)آغاز به کار کرد،  با اشاره به اینکه در حوزه HSE جای هیچ کوتاهی و اغماض وجود ندارد گفت:‌ HSE در شرکت همچون یک نهاد شبه نظامی فعالیت می کند و در چنین سیستمی جای اما و اگر وجود ندارد و می بایست تعارفات را در این موضوع کنار گذاشت.
وی با بیان اینکه پیشرفت های خوبی در چند سال گذشته در حوزه HSE محقق شده است، گفت:‌ با وجود همه پیشرفت ها همچنان حلقه‎های مفقوده ای در این حوزه وجود دارد که این موارد یا به دلیل مظلومیت HSE بوده یا به دلیل عدم توجه شرکت ها به موازین این اتفاق افتاده است.
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران فعالیت در حوزه پدافند غیر عامل را درخشان تر از سایر حوزه های HSE شرکت نفت دانست و گفت: به دلیل حساسیت بالای کار در صنعت نفت که نقش کلیدی در اقتصاد کشور دارد، مسئولیت های کارکنان در حوزه HSE بیشتر می شود.
وی ضمن تأکید بر اینکه در فعالیت های صنعتی باید مسئله پیشگیری مد نظر قرار گیرد، گفت: در صورت بروز حادثه باید از آنها به عنوان تجربه و عبرت آیندگان بهره ببریم، اما این بدان معنا نیست که پیشگیری را فراموش کنیم.
بیمه،‌ مغفول در صنعت نفت
خلیلی با اذعان به اینکه بیمه در صنعت نفت مورد غفلت واقع شده است گفت:‌ ما سالانه هزینه های بسیار زیادی برای بیمه پرداخت می کنیم اما به دلیل عدم مدیریت یکپارچه بیمه، عملا در زمان حوادث چیزی عاید ما نمی شود و این مسئله مدیریت بیمه از سوی HSE را الزام آور می کند.
وی با بیان اینکه جلسات متعددی در ارتباط با بیمه تأسیسات برگزار شده است، گفت: خوشبختانه این نشست ها نتایج خوبی به دنبال داشته و به زودی بخشنامه هایی را در این خصوص به شرکت ها ارجاع می دهیم.
خلیلی با بیان اینکه همکاری با شرکت های معتبر بین المللی برای HSE ضروری است، افزود: متأسفانه شرکت های غیر تخصصی به حوزه HSE ورود کرده اند که این سطح HSE ما را پایین آورده است و لازم است شرکت هایی تأیید صلاحیت شود و به وندور لیست شرکت اضافه شوند و در این کار از شرکت های بین المللی فعال شناخته شده در این موضوع هم استفاده شود.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: