امروز: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
کد خبر: ۲۸۷۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۹
کیمیا پرس - نلسون مارتینز وزیر نفت ونزوئلا حاضر در نشست همتایان خود از کشورهای سازمان تولید کننده نفت (اوپک) و غیراوپک در شهر سن پترزبورگ روسیه از رسیدن به توافق اولیه برای تمدید یک دوره دیگر ثبات تولید خبر داد.
به گزارش کیمیا پرس به نقل از خبرگزاری ایتارتاس امروز (دوشنبه) به نقل از سخنان وی نوشت که ونزوئلا، روسیه، عربستان سعودی و چند کشور دیگر نفتی با تصمیم گیری جدید برای تمدید توافق سال گذشته موافقت کردند.
وی افزود: در رایزنی ها موضوع توافق فریز تولید نفت بررسی و موافقت شد که برای یک دوره دیگر پس از مارس 2018 (اسفند 96) ادامه یابد.
وزیر نفت ونزوئلا به مدت زمان اجرای توافق جدید اشاره ای نکرد.  
اعضای اوپک سال گذشته پذیرفته بودند از اول سال 2017 روزانه یک میلیون و 200 هزار بشکه از سطح تولید را بکاهند و به 32 میلیون و 500 هزار بشکه برسانند که منوط به همکاری کشورهای غیراوپکی و کاستن روزانه 600 هزار بشکه نفت از تولید آنها بود و اجرا شد.
روسیه متعهد شده بود تولید نفت خود را روزانه 300 هزار بشکه کاهش دهد که نصف میزان تعهد شده از طرف کشورهای غیرعضو اوپک است.
با توجه به شکننده بودن قیمت های نفت در بازارهای جهانی، انتظار می رود باز هم تدابیری مشابه یا جدی تر در نظر گرفته شود.
روسیه که بزرگ ترین تولید کننده نفتی جهان است تا پیش از جریان سقوط آزاد بهای نفت که در چهار سال گذشته از بیش 100 دلار تا کانال 30 دلار هم پایین آمد، تمایلی به همکاری گسترده با اوپک در تنظیم بازارهای جهانی نداشت، ولی اکنون یکی از پیشگامان اصلی اجرای طرح ثبات است.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: