امروز: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۹
کد خبر: ۲۸۷۱۳
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸
وزیر نفت عربستان:
کیمیا پرس– خالد الفالح وزیر نفت عربستان روز دوشنبه گفت که تقاضای کافی در بازار نفت وجود دارد و انتظار داریم بازار نفت خام بهبود یابد.
به گزارش کیمیا پرس به نقل از پایگاه خبری سی ان بی سی، الفالح افزود: کشورهای عضو سازمان اوپک و شرکای آنها که عضو این سازمان نیستند، آماده اند برای ایجاد توازن در بازار نفت و توقف مازاد عرضه اقدامات بیشتری انجام دهند.
وزیر نفت عربستان اظهار داشت: بازار نفت طی هفته های گذشته به علت پایبند نبودن اعضای اوپک به تخفیف ها و افزایش تولید لیبی، نیجریه و کشورهایی که از سقف تولید معاف هستند، با فشارهایی مواجه شد، ولی اوپک آماده مواجهه مستقیم با این چالش هاست.
وی ادامه داد: تولید کنندگان نفت در اوپک و خارج از آن ممکن است از توافق کاهش تولید نفت خام بعد از اسفند 96 (مارس 2018) و تا زمانی که لازم باشد، حمایت کنند.
الفالح تصریح کرد: تولید کنندگان تلاش خواهند توافق به خوبی اجرا شود و زمانی که زمان توافق به پایان می رسد، بازار دچار شوک نشود.
در همین راستا الکساندر نواک وزیر نفت روسیه گفت: توافق کاهش تولید نفت از ابتدای سال جاری باعث کنترل عرضه 350 میلیون بشکه نفت مازاد در بازارها شد.
از سوی دیگر وزیر انرژی کویت نسبت به بی توجهی برخی کشورها در پایبندی به کاهش تولید هشدار داد.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: