امروز: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۶
کد خبر: ۲۸۷۰۷
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۸
مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در مجمع عمومی و عادی سالیانه این شرکت خبر داد:
کیمیا پرس: مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد کاهش آلاینده های زیست محیطی را مهمترین دستاورد این مجتمع گازی در سال 95 عنوان کرد.
به گزارش کیمیا پرس، سیدمجید منبتی در حاشیه جلسه مجمع عمومی و عادی سالیانه این شرکت که در ساختمان ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با تشریح استراتژی های این شرکت افزود: مدیریت و کاهش گازهای ارسالی به مشعل از پروژه‌های استراتژیک این شرکت بوده که از چند سال اخیر با تعریف طرح جامع بازیافت گازهای ارسالی به مشعل در دستور کار قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: مهمترین پروژه شرکت در سال گذشته شروع عملیات پروژه تغلیظ گاز اسیدی و بازیابی گازهای ارسالی به مشعل و انجام چند طرح اصلاحی کوچک در زمینه صرفه جویی انرژی، حفظ محیط زیست و کاهش آب‌های دورریز پالایشگاه بوده است.
این مقام مسئول در خصوص نتایج اجرای فاز اول این طرح بیان کرد: هم اکنون گازهای بازیافتی به عنوان گاز سوخت در زباله سوزهای واحد بازیافت گوگرد و بویلرهای واحد آب و بخار مورد استفاده قرار گرفته و با اجرای این فاز سالانه حدود 36 میلیون مترمکعب در مصرف گاز سوخت صرفه جویی و از انتشار 67 هزار تن گاز گلخانه ای و دی اکسید کربن به محیط نیز جلوگیری شده است.
منبتی با بیان اینکه اجرای پروژه فاز دوم هم اکنون در مراحل نصب تجهیزات است، تصریح کرد: در این فاز کلیه گازهای ترش فشار متوسط ارسالی به مشعل جمع آوری شده و در واحد جدید بازیابی گازهای مشعل شیرین سازی شده و سپس به مصرف سوخت پالایشگاه می رسد.
مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد با بیان اینکه یکی از استراتژی های مهم این شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی توجه به ذینفعان بوده است، تاکید کرد: توسعه حوزه کسب و کار در منطقه به عنوان مهمترین اولویت در دستور کار سازمان قرار گرفت و خوشبختانه شاهد نتایج مثبت آن در سطح جامعه هستیم.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: