امروز: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۰
کد خبر: ۲۸۷۰۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵
کیمیا پرس: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده، تعمیرات اساسی فازهای مختلف پارس جنوبی به‌صورت منظم در حال پیگیری است و در همین راستا تعمیرات اساسی فازهای 15 و 16 از 31 تیرماه آغاز و 33 روز نیز به‌طول می‌انجامد.
به گزارش کیمیا پرس، احمد ولی پورسرپرست پالایشگاه ششم پارس جنوبی با بیان این مطلب گفت: فازهای 15 و 16 با توجه به فعالیت‌های باقیمانده و اصلاحی از زمان طرح امسال، تعمیرات گسترده‌ای را پشت سر خواهد گذاشت و واحدهای مختلف مکانیک، برق، ابزار دقیق، مهندسی و ... باید یک‌هزار و 680 درخواست کار را بررسی و انجام دهند.
این مقام مسئول افزود: تعمیرات این پالایشگاه در دو شیفت کاری 12 ساعته انجام می‌شود که در شیفت صبح حدود 500 نفر و در شیفت شب حدود 300 نفر مشغول کار خواهند بود.
وی با بیان اینکه این پالایشگاه با توجه به عدم تکمیل نیروی انسانی در بخش پیمانکاری با حدود 40 درصد نیروی سایر پالایشگاه‌ها تمام فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد، اظهار داشت: 45 درصد تعمیر تجهیزات در کارگاه مرکزی مجتمع گاز پارس جنوبی و 55 درصد در کارگاه پالایشگاه ششم انجام می‌شود.
رئیس تعمیرات مکانیک پالایشگاه ششم در ادامه، در این خصوص گفت: بازه طولانی تعمیرات امسال به‌دلیل اصلاح موارد مختلف در طرح و تغییرات در طراحی ابتدایی است.  
احمد نصیری در ادامه، گزارشی از مهم‌ترین برنامه‌های تعمیراتی امسال ارایه کرد و گفت: با توجه به طراحی ابتدایی، امکان بازرسی مبدل‌‌های پالایشگاه وجود ندارد که برای تغییر 46 مورد از این تجهیز برنامه‌ریزی شده است و امسال باید ورودی و خروجی 16 مورد از این مبدل‌ها اصلاح شود.
وی در ادامه با بیان اینکه اصلاح مشکلات بر روی سیستم PDCS نیز باید در این بازه صورت گیرد، افزود: تعمیرات و بازسازی HP separator در هر دو فاز نیز در دستور کار قرار دارد.
بر پایه این گزارش، یکی از کارهای مهم تعویض زانوهای خط 30 اینچ در مسیر ورودی به ردیف‌های گازی فاز 15 است، که با توجه به شرایط به وجود آمده باید 33 زانویی این مسیر در یک بازه 12روزه تعویض شود.
گفتنی است؛ تولید فازهای 15 و 16 پارس جنوبی به زودی با تکمیل تمام بخش‌های خود و انجام برنامه‌های تعمیراتی و حل مشکلات باقیمانده اضافه می‌شود و آمادگی لازم را برای زمستان با تولید حداکثری و استمرار تولید خواهد داشت.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: