امروز: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۲
کد خبر: ۲۸۶۷۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد؛
کیمیا پرس: سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: افزایش مصرف بنزین در چند هفته اخیر بیشتر تحت تاثیر ترددهای جاده‌ای است که با کاهش سفرهای تابستانی انتظار می‌رود مصرف بنزین به میزان میانگین مصرف گذشته شود.
به گزارش کیمیا پرس به نقل از وزارت نفت؛ اسدالله قره خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، به افزایش مصرف بنزین در هفته‌های گذشته اشاره کرد و گفت: افزایش مصرف بنزین در کشور بیشتر تحت تاثیر ترددهای جاده‌ای است که با کاهش سفرهای تابستانی می‌توان انتظار کاهش مصرف و بازگشت مصرف بنزین به میزان میانگین گذشته را داشت.
 
وی افزود: در سال‌های گذشته مصرف بنزین تا ۹۰ میلیون لیتر در روز نیز افزایش یافته بود، بنابراین در شرایط کنونی که اوج مسافرت‌ها بوده و مردم به سبب گرمای خاصی که در کشور ایجاد شده به مناطق کوهستانی سفر می‌کنند این افزایش مصرف سوخت ناشی از افزایش مسافرت‌ها طبیعی است.
 
قره خانی با بیان این‌که با پایان فصل تابستان و سفرهای تابستانی مصرف بنزین روند نزولی به خود می‌گیرد، تصریح کرد: با افتتاح فاز ۱ و ۲ پالایشگاه ستاره خلیج فارس به تولید بنزین کشور افزوده خواهد شد و مشکلی در این بخش نخواهیم داشت.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: