امروز: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
کد خبر: ۲۸۶۲۹
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
لابی عامل جریان انحراف برای حضور در نهادهای دولت دوازدهم
کیمیا پرس: یکی از اعوان و انصار نزدیک به جریان انحرافی که چند ماهی تصدی مدیریت یک شرکت نفتی وابسته به وزارت نفت را عهده دار شده بود با هوشیاری و تدبیر مدیران برکنار شد.
به گزارش کیمیا پرس،  این فرد که با استفاده از رانت و فشار به وزارت نفت وارد یکی از بزرگترین زیر مجموعه های این وزارتخانه که در حوزه تولید فراورده های نفتی مشغول است شد، ارتباط بسیار نزدیک و صمیمانه ای با برخی از محکومان امنیتی داشته و پس از اخراج از یک شرکت تحت پوشش تامین اجتماعی به علت سومدیریت و فعالیت های خارج از چهارچوب به یکباره به عنوان مدیرعامل این مجموعه ای نفتی منصوب شد.
 
این فرد که در دولت قبل نیز با لابی های گسترده ارتباط نزدیکی را با لیدر جریان انحراف برقرار کرده بود پس از تصدی این پست با زد و بندهای گسترده و سوءاستفاده از برخی آقازاده ها در ازای صادرات محصولات و فراورده های شرکت به کشورهای همسایه پورسانت دریافت می کرد.
 
وی از زمان تصدی این پست سفرهای متعددی را نیز برای انجام فعالیت های اقتصادی و خارج از چهارچوب به کشورهای آفریقایی و عربی حاشیه خلیج فارس نیز داشته است. بنا بر بررسی‌های صورت گرفته و اطلاعات موجود حتی در بسیاری از سفرها که به صورت انفرادی صورت می گرفته منشی خانم شرکت آقای مدیر را همراهی می کرده است.
 
وی در زمان تصدی خود در شرکت بازرگانی داخلی و شرکت سرمایه گذاری خارجی نیز با سواستفاده از موقعیت خود و زد و بندهای صورت گرفته اقدام به ایجاد  رانت و حیف و میل بیت المال کرد.
 
این حلقه انحرافی در ایام انتخابات نیز با حضور در برخی از ستادهای انتخاباتی سعی در سو استفاده از طریق کمک مالی و گرفتن امتیاز کرده بود که با اطلاع به موقع مسئولان موفق به انجام این کار نشد.
 
این فرد پس از برکناری نیز با فشار به مجموعه تحت مدیریت وزارت نفت از طریق برخی از لابی های خود سعی در بازگشت دوباره به پست خود داشت که با هوشیاری و تدبیر صورت گرفته ناکام ماند.
 
طبق شنیده وی در حال حاضر با لابی گسترده و دادن وعده وعیدها به برخی از گروه ها و جریان های سیاسی سعی در حضور در دولت دوازدهم را دارد.
 
لازم است مسئولان محترم و هوشیار دولت همانند همیشه با دقت نظر در انتخاب مدیران شایسته مانع از حضور برخی از افراد نالایق و وابسته به جریان انحرافی که با سوءمدیریت و اقدامات خلاف شرع و عرف خود به اقتصاد این کشور ضربات جبران ناپذیری را وارد کرده و می کنند، شوند.
منبع: ایلنا
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: