امروز: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۲
کد خبر: ۲۸۵۳۹
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۷
مهدی عسلی
مدیرکل سابق امور اوپک ومجامع انرژی وزارت نفت گفت: آنچه تصمیمات سازمان کشورهای صادرکننده نفت را تحت تاثیر قرار می دهد مازاد عرضه و یا تولید از شیل اویل امریکا است که اکنون روند رو به کاهش را طی می کند.
به گزارش کیمیا پرس، مهدی عسلی مدیرکل سابق امور اوپک ومجامع انرژی وزارت نفت درباره تغییر رفتارهای سیاسی ایران و عربستان و تاثیر آن مناسبات در کشور در اوپک اظهار داشت: برخی کشورهای اوپک همواره با هم در جنگ و تنش بوده اند اما اختلافات سیاسی هیچگاه بر تصمیم گیری های سازمان اثر گذار نبوده است.
 
وی افزود: روابط ایران و عربستان قبل از حمله به سفارت عربستان و در دهه شصت هم دچار تنش شده بود، و یا در جنگ ایران و عراق و یا عراق و کویت، وضعیت بحرانی تر بود اما در اوپک تاثیر نداشت.
 
عسلی با بیان اینکه تنش های منطقه ای بر اوپک تاثیر چندانی ندارد، تاکید کرد: آنچه  تصمیمات سازمان کشورهای صادرکننده نفت را تحت تاثیر قرار می دهد  مازاد عرضه و یا تولید از شیل اویل امریکا است که اکنون روند رو به کاهش را طی می کند بنا بر این بهبود در بازار و انسجام اوپکی ها را شاهد خواهیم بود.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به تیرگی روابط قطر و عربستان تنش های ایران و عربستان کمرنگ تر شده ضمن این که در کل بعید به نظر می رسد این اتفاقات بر آنچه در اوپک رخ می دهد اثرگذار باشد.
منبع: ایلنا
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: