امروز: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۴
کد خبر: ۲۸۳۸۶
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸
سرپرست مدیریت عملیات مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد:
کیمیا پرس: تعمیرات اساسی پالایشگاه‌های اول و نهم مجتمع به اتمام رسیده و تعمیرات اساسی پالایشگاه سوم با پیشرفتی مطلوب در حال انجام است و در سایر پالایشگاه‌ها نیز طبق زمان‌بندی انجام خواهد شد.
به گزارش کیمیا پرس، علمدار بابایی، سرپرست مدیریت عملیات مجتمع گاز پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت:‌ مجتمع گاز پارس جنوبی با برنامه‌ریزی دقیق و با تلاش و همت متخصصان و کارکنان خود، در حال انجام تعمیرات اساسی سال 96 است.
وی در ادامه افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، تعمیرات اساسی سال 96 پالایشگاه‌های اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم، ششم، هفتم و نهم مجتمع گاز پارس جنوبی از 19 اردیبهشت ماه شروع و در مهرماه به پایان خواهد رسید.
این مقام مسئول در ادامه گفت: کاهش بازه زمانی انجام تعمیرات اساسی با حفظ استانداردها و الزامات ایمنی و در نتیجه افزایش تولید مستمر و کاهش مشعل‌سوزی در چند سال گذشته در دستور کار این شرکت قرار داشته است.
سرپرست عملیات مجتمع گاز پارس جنوبی یادآور شد: حفظ تولید حداکثری مستمر و با شرایط ایمن، از اولویت‌های ما و همچنین توجه ویژه به بخش نگهداشت و حفظ کارایی تجهیزات در حد مطلوب در بخش تعمیرات و بازرسی فنی از برنامه‌های دیگر ما در طول تعمیرات اساسی است.
بابایی گفت: جهت دستیابی به این مهم از پایان تعمیرات اساسی سال گذشته مجتمع و با همکاری کلیه واحدهای ستادی و پالایشگاهی، تمام پیش‌بینی‌ها و اقدامات لازم از قبیل تأمین به موقع متریال و تجهیزات مورد نیاز صورت گرفته است.
سرپرست مدیریت عملیات مجتمع گاز پارس جنوبی افزود: مدت زمان تعمیرات اساسی در پالایشگاه‌های مجتمع بر اساس برنامه کلی مصوب به ترتیب زمانی؛ در پالایشگاه اول 10 روز، پالایشگاه نهم 26 روز، پالایشگاه سوم 21 روز، پالایشگاه ششم 33 روز، پالایشگاه چهارم 5 روز، پالایشگاه دوم 18 روز، پالایشگاه پنجم 26.5 روز و پالایشگاه هفتم 28 روز است.
وی افزود: هم‌ اکنون تعمیرات اساسی پالایشگاه سوم از تاریخ 8 تیر ماه در فاز 4 شروع و از پیشرفت خوبی برخوردار است.
بابایی با اشاره به مهمترین فعالیت‌های انجام شده در پالایشگاه سوم عنوان داشت: از فعالیت‌های اصلی تعمیراتی این پالایشگاه، تعویض لاین 30 اینچ خروجی واحد گوگردسازی به سمت زباله سوز، تعویض قسمت بالاییDSO separator و همچنین تغییر متریال مسیرهای بخار برگشتی برج‌های احیا آمین در ردیف‌های گازی اول و دوم از کربن استیل به استنلس استیل می توان نام برد.
وی تصریح کرد: هر ساله در کلیه مراحل برنامه‌ریزی و اجرای تعمیرات اساسی، سعی در افزایش اثربخشی و کارایی تعمیرات اساسی با تمرکز بر رعایت مسائل HSE  است و نتیجه آن نیز در پایداری تولید گاز مجتمع در زمستان سال‌های گذشته و کاهش فلرینگ پالایشگاه‌ها دیده شده است.
بابایی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم که تعمیرات اساسی پالایشگاه های باقیمانده در سال جاری به لطف خداوند و با همکاری و تلاش کارکنان مجتمع با موفقیت کامل انجام شود تا با دستیابی به اهداف تعیین شده و پایداری تولید در زمستان سال جاری، همکاران مزد زحمات شبانه روزی خود را دریافت کنند.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: