امروز: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۱
کد خبر: ۲۸۱۱۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
کیمیا پرس: قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۰ سنت کاهش به ۴۶ دلار و ۷۸ سنت رسید.
به گزارش کیمیا پرس به نقل از رویترز، قیمت نفت پس از تقریبا یک هفته کاهش شدید، امروز به صورت نسبی به ثبات رسید، اما با توجه به تداوم مازاد عرضه و کاهش پیش بینی چند بانک از قیمت جهانی نفت، چشم انداز بازار همچنان ضعیف و کاهشی گزارش شده است.
 
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 10 سنت کاهش به 46 دلار و 78 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز 5 سنت کاهش داشت و به 44 دلار و 35 سنت رسید.
 
مشاهده علائمی از تقویت کوتاه مدت تقاضا مانع از کاهش بیشتر قیمت ها شد. همزمان با اوج گرفتن سفرهای تابستانی در امریکا انتظار می رود میزان تقاضا برای بنزین در نیمکره شمالی افزایش پیدا کند.
 
بانک آمریکا مریل لینچ در یادداشتی نوشت، آمارهای هفتگی میزان تقاضا برای بنزین در آمریکا «نسبت به متوسط 5 سال اخیر بالاست و میزان مسافت های طی شده توسط رانندگان آمریکایی نیز نسبت به سال گذشته رشد نشان می دهد.»
 
به رغم اجرای توافق کاهش تولید و کاهش تولید نفت توسط اوپک و 11 تولید کننده دیگر، قیمت نفت نسبت به ابتدای سال 2017 حدود 18 درصد کاهش یافته است.
 
دلیل این کاهش نیز، رشد تولید نفت آمریکا و کشورهای دیگری بوده که عضو توافق کاهش تولید نیستند. تولید نفت آمریکا نسبت به یک سال قبل بیش از 10 درصد جهش داشته و به 9.34 میلیون بشکه در روز رسیده است. نیجریه و لیبی، دو عضو اوپک که از توافق کاهش تولید معاف هستند نیز تولید نفت خود را افزایش داده اند.
 
نتایج تحقیق موسسه تامسون رویترز نشان می دهد که اوپک در ماه ژوئن روزانه 25.92 میلیون بشکه نفت صادر کرده که 450 هزار بشکه بیشتر از ماه می و 1.9 میلیون بشکه در روز بیشتر از مدت مشابه سال قبل بوده است.
 
انتهای پیام/46
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: