امروز: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
کد خبر: ۲۸۰۹۳
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
کیمیا پرس: مدل سرآمدی EFQM به عنوان چارچوبی اولیه برای ارزیابی و بهبود سازمان‌هاست ونشان دهنده مزیت‌های پایداری است که یک سازمان سرآمد باید به آن‌ها دست یابد و منطقه تهران می کوشد تا با آشنائی نفرات خود ، گام مهمی را در پیاده سازی این فرآیند بردارد .
به گزارش کیمیا پرس ، زهرا رجبی کارشناس مهندسی کیفیت و بهره وری منطقه با بیان این مطلب افزود : خوشبختانه در میان مناطق خطوط لوله و مخابرات نفت ایران که در سال جاری تصمیم به خودارزیابی گرفته اند ، منطقه تهران به عنوان نخستین منطقه موفق به هماهنگی و برگزاری اولین دوره آموزشی در این خصوص شد .
وی با اشاره به رویکردهای مؤثر بر نتایج به کارگیری تعالی سازمانی گفت : این مدل دیدگاه های وسیعی برای حصول تعالی مورد قبول در تمامی عملکردهای مورد انتظار دارد و بر این پایه استوار است که نتایج متعالی در عملکرد ، مشتریان ، کارکنان و جامعه از طریق رهبری ، اتخاذ سیاست استراتژی ، افراد ، مشارکت ، منابع و فرآیندها به دست می‌آید.
رجبی در خصوص اینکه نخستین گام برای رسیدن به سازمان سرآمد چه می تواند باشد اذعان داشت : سرآمد شدن یک سازمان، فرایند پیوسته ایست که با برنامه ریزی و هدفگذاری آغاز می شود و در طول مسیر با ارزیابی های مداوم و استفاده از اهداف از پیش تعیین شده ، نواقص و نارساییها مشخص شده و با اصلاحات لازم، حذف موانع و تقویت نقاط قوت انجام می شود.  
وی تأکید کرد : هر سازمانی صرف نظر از نوع فعالیت ، اندازه ، ساختار ، بلوغ و یا میزان کامیابی درتامین اهداف سازمانی خود ، نیاز دارد تا میزان موفقیت خود را در نیل به آرمان‌ها و راهبردهای کسب وکار خویش مورد سنجش و اندازه‌گیری قرار بدهد . از این رو منطقه تهران نیز در این راستا همگام با دیگر نهادها و سازمان‌ها و با توجه به وظایف خطیر خود اقداماتی را در دستور کار خود دارد که از جمله آن‌ها توجه این سازمان به امر تعالی سازمانی می‌باشد. لذا به مدل تعالی سازمانی (EFQM) به عنوان ابزاری اجرایی جهت کمک برای سنجش میزان قرار داشتن در مسیر تعالی سازمانی و رشد متوازن نگاه می کند.
وی در پایان علت برگزاری این برنامه آموزشی را آشنائی مسئولان و اعضای تیمهای تعالی جهت انجام خودارزیابی عنوان کرد و خاطرنشان ساخت : در این برنامه علاوه بر تشریح تاریخچه مدل ، مفاهیم بنیادین ، معیارها و ارتباط آن با مفاهیم ، منطق رادار ، انواع روشهای خودارزیابی و نحوه امتیازدهی مطالب مفیدی ارائه شد .
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: