امروز: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۸
کد خبر: ۲۷۳۷۷
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
زنگنه در جمع خبرنگاران:
کیمیا پرس: وزیر نفت با اشاره به جلسه پیش‌روی اوپک، اظهار کرد: فعلا بحثی در مورد کاهش میزان تولید وجود ندارد اما ممکن نیست تولید ایران کاهش داشته باشد.
به گزارش کیمیا پرس، بیژن زنگنه در مراسم امضای قرارداد ساخت داخل لوله‌های مغزی CRA در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه آینده اوپک که فردا ـ پنجشنبه ـ در وین برگزار می‌شود، اظهار کرد: بحث اصلی اوپک در مورد تمدید توافقی است که در نوامبر صورت گرفت. به نظر می‌رسد در مورد اصل تمدید بین اوپک و غیراوپک اجماع وجود دارد. بحث‌ها بیشتر در مورد مهلت و دوره تمدید و اینکه تمدید برای چه مدتی باشد، است.
 
وی با بیان اینکه ایران پیشنهاد خاصی ندارد، تصریح کرد: ما مشکلی برای تمدید نداریم و هر چه اکثریت آمادگی داشته باشند موافق هستیم. احتمالا تمدید برای شش یا ۹ ماه صورت بگیرد. فعلا بحثی در مورد کاهش میزان تولید نیست مگر اینکه بحث جدیدی مطرح شود.
 
وزیر نفت در مورد موضع عربستان نیز اظهار کرد: علائمی که وجود دارد مبنی بر این است که عربستان مایل است قیمت‌ها بالا باشد.
 
زنگنه در ادامه با اشاره به قراردادهای جدید نفتی، گفت: بخش مهمی از موانع اجرای قراردادها در ۲۹ اردیبهشت برطرف شد.
 
وی در مورد صادرات گاز به عراق، اظهار کرد: در مورد صادرات گاز به عراق مساله LC مطرح است که باید حل شود.
 
وزیر نفت در پاسخ به سوال ایسنا در مورد صادرات گاز به عمان نیز توضیح داد: این موضوع دنبال می‌شود و تقریبا بحث نقشه‌برداری آن تمام شده است. مشاور اسناد مناقصه و پیشنهاد خود را تهیه و ارائه می‌کند که در این زمینه مناقصه برگزار شود.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: