امروز: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۹
کد خبر: ۲۷۲۹۴
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
کیمیا پرس: پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیشنهاد فروش نیمی از ذخایر نفتی استراتژیک آمریکا را مطرح کرد، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت.
به گزارش کیمیا پرس به نقل از رویترز، با وجود اینکه اوپک و متحدانش برای کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا در حال کاهش تولید هستند، پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیشنهاد فروش نیمی از ذخایر نفتی استراتژیک آمریکا را مطرح کرد، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت.
 
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 23 سنت، معادل 0.4 درصد کاهش به 53 دلار و 64 سنت رسید.
 
قیمت نفت خام آمریکا هم 22 سنت، معادل 0.4 درصد کاهش داشت و به 50 دلار و 91 سنت رسید.
 
اسناد فاش شده نشان می دهد بر اساس برنامه بودجه کاخ سفید، دولت آمریکا به منظور جذب 16.5 میلیارد دلار درآمد، از اکتبر 2018 به صورت تدریجی نیمی از ذخایر نفتی اضطراری این کشور را به فروش خواهد رساند.
 
این برنامه که قرار است امروز به کنگره ارائه شود، تنها یک پیشنهاد است و ممکن است به شکل فعلی به اجرا گذاشته نشود. اما برنامه مذکور نشان دهنده سیاست های کلان دولت آمریکاست که شامل افزایش تولید انرژی آمریکاست.
 
این برنامه تنها یک روز پس از آن افشا شد که ترامپ پس از انجام اولین سفر خارجی خود، عربستان، مهمترین تولید کننده عضو اوپک را به مقصد سرزمین های اشغالی ترک کرد.
 
هرگونه آزادسازی قابل توجه ذخایر استراتژیک نفتی آمریکا بازارهای نفت را تکان خواهد داد و با افزایش عرضه مواجه خواهد ساخت. این در حالی است که عربستان و روسیه متعهد شده اند که توافق کاهش تولید را برای 9 ماه دیگر تمدید کنند.
 
اویستن برنستن، مدیر شرکت بازرگانی نفتی استرانگ پترولیوم در سنگاپور گفت، پیشنهاد کاخ سفید خبری غافلگیر کننده بود، اما اضافه کرد که در طی یک دوره ده ساله، میزان فروش این ذخایر تنها به حدود 95 هزار بشکه در روز خواهد رسید. «این رقم بزرگی نیست، اما به تلاش های عربستان برای برقراری تعادل در بازار هم کمکی نخواهد کرد.»
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: