امروز: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۸
کد خبر: ۲۷۲۵۸
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
با سرمایه گذاری ۳ میلیارد یورویی
کیمیا پرس: مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس از توافق سه میلیارد یورویی با یک شرکت اروپایی برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی در عسلویه با هدف تولید دو محصول جدید پلیمری خبر داد.
به گزارش کیمیا پرس، عادل نژادسلیم از برنامه ریزی تولید دو محصول جدید پلیمری برای نخستین بار در تاریخ صنعت پتروشیمی ایران خبر داد و گفت: این محصولات پلیمری زنجیره محصولی بوده که در ایران تاکنون تولید نشده و در سطح صنایع پتروشیمی جهان هم انحصاری است.
 
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس افزود: تفاهمنامه ساخت مجتمع جدید پتروشیمی در عسلویه با یک شرکت اروپایی با هدف تولید این ۲ محصول خاص پلیمری امضا شده است.
 
وی با بیان این که در شرایط فعلی روند اجرای این طرح مشترک پتروشیمی در مرحله مطالعات امکان سنجی است، اظهار کرد: با نهایی شدن مذاکرات، به‌زودی جزئیات بیشتری از نوع مشارکت با طرف اروپایی، ظرفیت تولید و ... اعلام خواهد شد.
 
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در باره حجم سرمایه گذاری مشترک برای ساخت این مجتمع پتروشیمی هم توضیح داد: پیش بینی می‌شود حداقل سه میلیارد یورو برای طراحی، ساخت و بهره برداری این طرح پتروشیمی سرمایه گذاری مشترک انجام شود.
 
نزادسلیم با اشاره به این که یک سرمایه گذاری ۱.۵ تا ۲ میلیارد یورویی نیز برای ۲ پروژه دیگر در صنعت پتروشیمی پیش بینی شده است، یادآور شد: در مجموع حدود پنج میلیارد یورو در این سه طرح جدید پتروشیمی سرمایه گذاری خواهد شد.
 
انتهای پیام
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: