امروز: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۵
کد خبر: ۲۷۲۵
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۵:۵۱
براساس مصوبه دولت انجام می شود
مابه التفاوت کارمزد جایگاهداران سی ان جی در سالهای ٩٢ و ٩٣، براساس مصوبه دولت در قبوض تیرماه واریز می شود.
به گزارش کیمیا نیوز، معاون امور مهندسی و بهره برداری شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه طبق مصوبه دولت کارمزد جایگاههای سی.ان.جی بر اساس نوع سرمایه گذاری و مالکیت ها متفاوت است، تصریح کرد: در گذشته نرخ کارمزد برای تمام جایگاهداران ٤٠ تومان به ازای هر متر مکعب محاسبه می شد، ولی براساس نرخ جدید مصوبه شورای اقتصاد، جایگاهها به چهار دسته تفکیک می‌شوند.
 
مجتبی شیخ بهایی ادامه داد: مطابق این مصوبه، نرخ کارمزد برای جایگاههایی که سرمایه‌گذاران آنها کاملاً دولتی است و شامل شهرداری‌ها می‌شود، ۷۰ تومان به ازای هر متر مکعب گاز در نظر گرفته شده است و برای جایگاههایی که توسط بخش خصوصی اداره می شود اما تجهیزات آنها را وزارت نفت تامین می کند، نرخ کارمزد به ازای هر متر مکعب گاز ٨٠ تومان در نظر گرفته شده است.
 
وی یادآور شد: جایگاه هایی که مالکیت زمین و تجهیزات آن متعلق به بخش خصوصی است نیز در شهرهای کوچک ١٢٠ تومان و در کلانشهرها ١٤٠ تومان به ازای هر متر مکعب، کارمزد دریافت خواهند کرد.
 
معاون گازرسانی اظهار داشت: مطابق مصوبه مذکور معوقات جایگاهداران سی ان جی در سالهای ٩٢ و ٩٣ محاسبه و در قبوض تیرماه تعدیل خواهد شد.
 
بدهی ٤٥٠ میلیارد تومانی سی ان جی ها به شرکت گاز
 
شیخ بهایی خاطرنشان کرد: طبق ابلاغ وزیر نفت بمنظور حمایت از جایگاهداران، در میزان گاز تحویلی به جایگاهها نیز سه درصد بعنوان پرت گاز محاسبه نخواهد شد.
 
وی در ادامه میزان بدهی جایگاهداران سی ان جی به شرکت ملی گاز ایران را حدود ٤٥٠ میلیارد تومان اعلام و افزود: با تعدیلات انجام شده میزان زیادی از این بدهی ها تسویه و تا حد زیادی مشکلات مالی جایگاهداران برطرف خواهد شد.
 
شیخ بهایی ابراز امیدواری کرد که با افزایش نرخ کارمزد جایگاهها و تسهیلات فراهم شده، بخش خصوصی از ایجاد و راه اندازی جایگاههای جدید سی ان جی استقبال کرده و زمینه برای افزایش تعداد جایگاههای سی ان جی در کشور فراهم شود.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: