امروز: ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۰
کد خبر: ۲۷۲۲۳
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
کیمیا پرس: پژوهشگران شرکت پژوهش و فناوری موفق شدند گرید لوله پلی اتیلن سنگین High Performance PE100 را بومی سازی و تولید کنند.
به گزارش کیمیا پرس، اسماعیل قنبری  مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری با اعلام خبر تولید گرید لولهHigh Performance PE100 اظهار کرد: با تلاش و پشتکار بی وقفه همکاران و پژوهندگان شرکت پژوهش و فناوری، تولید این گرید لوله در مرکز اراک این شرکت به ثمر نشست و طراحی، ساخت، اجرا و راه اندازی آن با موفقیت انجام شد.
وی افزود: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برای اولین بار درایران موفق به تولید گرید لوله پلی اتیلن سنگین High Performance PE100 در فرآیند بومی شده و سه راکتور Multimodal HDPE (MMP-HDPE) ، مطابق با استانداردهای معتبر بین المللی درگرید PE100+ ساخته شده است.
قنبری با بیان این که در حال حاضر دانش فنی این گرید ویژه که برای کاربرد های حساس لوله های پلی اتیلنی گازرسانی و آبرسانی مورد نیاز است در انحصار تعداد محدودی شرکت پتروشیمی خارجی قرار دارد و نیاز داخل کشور به این نوع مواد نیز تماما" از منابع خارجی تامین می شود، دستیابی به این فناوری را گامی برای تحقق خوداتکایی صنعت و صرفه جویی ارزی و اقتصادی دانست.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: