امروز: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۹
کد خبر: ۲۷۱۷۴
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
کیمیا پرس: قیمت نفت در معاملات هفته گذشته ۴ درصد افزایش یافت و در پایان معاملات هفته به ۵۳ دلار و ۸۲ سنت در هر بشکه رسید.
به گزارش کیمیا پرس به نقل از رویترز، خوش بینی نسبت به اینکه تولید کنندگان بزرگ نفتی جهان بر سر تمدید توافق کاهش تولید به اجماع خواهند رسید موجب شد تا قیمت نفت در روز جمعه به بالاترین رقم در حدود یک ماه گذشته برسد و شاخص های کلیدی بازار نفت به سمت ثبت دومین هفته افزایشی حرکت کنند.
 
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت با 1.31 دلار افزایش به 53 دلار و 82 سنت رسید. قیمت نفت برنت اوایل به بالاترین رقم از 21 آوریل رسید و افزایش هفتگی نزدیک به 4 درصدی را تجربه کرد که دومین هفته متوالی افزایشی آن است.
 
قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 98 سنت  افزایش به 50 دلار و 33 سنت رسید که بالاترین رقم از 26 آوریل تاکنون بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت هم افزایش هفتگی حدودا 4 درصدی را تجربه کرد.
 
از ابتدای ماه مارس، قیمت نفت بین 56 تا 47 دلار در نوسان بوده است. فعالان بازار از ابتدای ماه جاری مدام در حال سبک سنگین کردن تاثیر افزایش تولید نفت آمریکا در برابر کاهش تولید اوپک و سایر تولید کنندگان از جمله روسیه بوده اند.
 
اما ناظران بازار در حال مطمئن شدن از این مسئله هستند که اوپک، روسیه و دیگر تولید کنندگان بزرگ توافق کاهش تولید را تا پایان مارس 2018 تمدید خواهند کرد. تولید کنندگان نفت آمریکا مشارکتی در توافق کاهش تولید ندارند.
 
تحلیلگران بانک ای ان زد در یادداشتی نوشتند: «با توجه به اینکه آشفتگی سیاسی در آمریکا روز گذشته کاهش یافت، بازار مجددا به عوامل اصلی بنیادین خود معطوف خواهد شد.»
 
«با توجه به اینکه اوپک در حال رایزنی برای تمدید توافق کاهش تولید است، این احتمالا موجب بالا ماندن قیمت ها خواهد شد.»
 
روز 25 ماه می، رهبران اوپک و دیگر کشورهای تولید کننده در وین تشکیل جلسه می دهند تا در مورد سیاست نفتی ماه های آینده خود تصمیم گیری نمایند.
 
انتهای پیام//66
برچسب ها: قیمت نفت ، پدال نیوز
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: