امروز: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۸
کد خبر: ۲۶۹۸۹
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
اخبار کوتاه جهان انرژی؛
کیمیا پرس- حمایت مدیرعامل روسنفت از تمدید توافق کشورهای صادرکننده نفت، پیش‌بینی روسیه از توازن بازار نفت در زمستان در صورت تمدید توافق اوپک، طرح تازه شل برای تعیین شاخص قیمت نفت و رسیدن تولید نفت «او ام وی» اتریش به بالاترین میزان در 10 سال اخیر مهمترین خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بود.
به گزارش کیمیا پرس و به نقل از رویترز، «ایگور سچین»مدیرعامل بزرگترین شرکت تولیدکننده نفت روسیه «روسنفت» اعلام کرد که وزارت انرژی این کشور را به حمایت از تمدید توافق کاهش تولید نفت در نشست آتی ترغیب می کند.
‎وی افزود: مهمترین اصل این است که یک سازوکار (مانند توافق کاهش تولید) برای دفاع از منافع خود، تثبیت بازار و افزایش قیمت های نفت داشته باشیم.
سچین چندی پیش نسبت به توانایی تأثیرگذاری سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر بازار نفت با توجه به افزایش تولید نفت شیل آمریکا ابزار تردید کرده بود.
 
**روسیه: در صورت تمدید توافق اوپک، بازار نفت در زمستان متوازن می‌شود
به گزارش رویترز، «الکساندر نواک» وزیر انرژی روسیه گفت: در صورت تمدید توافق کاهش تولید نفت، توازن در عرضه و تقاضای این کالا اواخر 2017 و اوایل 2018 میلادی به بازارهای جهانی نفت بازخواهد گشت.  
به گفته وی، با توجه به افت کنونی سطح ذخایر نفت و فرآورده‌های نفتی، پیش بینی می شود سطح ذخایر در فصل زمستان به میانگین پنج سال اخیر برسد. به گفته نواک، میزان تولید نفت پیش بینی شده برای این کشور در سال جاری میلادی یعنی 549 تا 551 میلیون تن، تغییری نخواهد کرد، مگر اینکه مذاکرات آتی در وین برای تمدید توافق یاد شده نتیجه بخش باشد.
 
**طرح شل: نفت روسیه نیز باید به عنوان شاخص قیمت برنت در نظر گرفته شود
به گزارش بلومبرگ، «مایک مولر» رئیس بخش معامله نفت خام در شرکت انگلیسی-هلندی شل (بزرگ ترین شرکت معامله گر نفت در جهان) اعلام کرد: اکنون زمان آن رسیده که در تعیین شاخص جهانی برنت، نفت روسیه را نیز لحاظ کنیم، زیرا نفت این کشور اساسی ترین تغییرات را در قیمت نفت در اروپا اعمال کرده است.
مولر در نشستی که در موسسه پلاتس در لندن برگزار شد، گفت که مایل است موضوع محاسبه قیمت نفت اروپا را، نه تنها بر اساس نفت دریای شمال بلکه با درنظر گرفتن میزان تولید نفت در روسیه و حتی بر مبنای نفتی که در آفریقای جنوبی و دریای خزر برداشت می شود، به رایزنی بگذارد.  
 
**تولید نفت او ام وی به بالاترین میزان در 10 سال اخیر رسید
به گزارش خبرگزاری یو پی آی، شرکت انرژی اتریشی «او ام وی OMW» اعلام کرد تولید خالص نفت این شرکت در سه ماه نخست 2017 میلادی با افزایش برداشت از میدان‌های نفتی لیبی و نروژ و رشد اخیر قیمت نفت به بیشترین میزان در 10 سال گذشته رسید.
به گفته این شرکت، سوددهی او ام وی نیز در این مقطع (875 میلیون دلار) در پی افزایش حفاری و تولید، بیش از دو برابر سه ماه پیشین بوده است. این شرکت انتظار دارد قیمت نفت خام برنت در سال جاری میلادی به میانگین 55 دلار برای هر بشکه برسد.
 
**برنامه گسترش خودروهای برقی در آسیا تقاضای بنزین را تهدید می کند
‎به گزارش رویترز، مدیران شرکت های نفتی و خودروسازی پیش بینی می‌کنند با توجه به احتمال خرید میلیون‌ها دستگاه خودروهای برقی در چین و هند در ١٠ سال آینده، تقاضا برای مصرف بنزین در آسیا زودتر از آنچه انتظار می رود، کاهش یابد و این امر آینده صنعت جهانی نفت را تهدید می کند.
به گفته آنها، پالایشگاه ها باید آماده آینده ای باشند که بنزین به عنوان منبع اصلی درآمد آنها، پایین ترین سودآوری را برایشان داشته باشد.
‎چین در برنامه خود که در ماه آوریل منتشر شد، اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2025 میلادی دست کم یک پنجم 35 میلیون خودروی فروخته شده در هر سال را با خودروهای برقی جایگزین کند.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: