امروز: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۵
کد خبر: ۲۶۸۶۶
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
در سال 1395 اتفاق افتاد:
کیمیا پرس: در سال گذشته به منظور بالا بردن ظرفیت انتقال گاز در خطوط لوله منطقه 4 عملیات انتقال گاز، بیش از 680 کیلومتر خطوط لوله با انواع پیگ‌های تمیز کننده و هوشمند پیگرانی شده است.
به گزارش کیمیا پرس، مدیرمنطقه 4 عملیات با بیان این که در راستای اجرای برنامه زمان بندی پیگرانی تمیز کننده خطوط فشار قوی سراسری انتقال گاز، بیش از 493 کیلومتراز خطوط لوله انتقال گاز این منطقه مورد عملیات پیگرانی تمیز کننده قرار گرفت، اظهار داشت : این اقدام در راستای ایمن‌سازی خطوط لوله و تداوم انتقال گاز مورد نیاز چهار استان خراسان های شمالی جنوبی و رضوی و قسمتی از سمنان انجام شد.  
مهندس علوی شهری ادامه داد: همچنین در سال گذشته 186 کیلومتر از خطوط لوله منطقه توسط پیگ های هوشمند مورد واکاوی قرار گرفت.  
وی افزود: پیگرانی هوشمند برای تعیین عیوب خط لوله انجام می‌شود؛ در این روش ابتدا پیگ‌های تمیزکننده برای تمیز کردن خطوط لوله از رسوبات و پس از آن پیگ هوشمند جهت پایش وضعیت لوله رانده می شود.  
این مقام مسوول با اشاره به این که پیگ هوشمند برای بازرسی و تعیین نقاط خوردگی و تعمیرات به موقع نقاط بحرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد افزود:انتقال حجم بالای گاز طبیعی در مسیر شبکه ملی گاز کشور مستلزم اجرای طرحهای زیربنایی و برنامه های منسجم نگهداری تاسیسات تقویت فشار گاز و خطوط لوله است از این رو این منطقه با انجام بازرسی های دوره ای و به کار گیری فناوری های نوین سعی در تامین سلامت شبکه انتقال گاز کشور در جهت حفظ ایمنی بهره برداری، تاسیسات، محیط زیست با کاهش ریسک های محتمل را دارد.  
مدیرمنطقه 4 با اشاره به اینکه در سال جاری برای دسترسی به اهداف کلان تعریف شده در بخش عملیات بهره برداری خطوط لوله ، طرح هایی آغاز شده است، تصریح کرد: هم اکنون اجرای این طرح ها ،براساس برنامه زمان بندی تعریف شده است و در این بخش ، پروژه های ارزیابی وضعیت خوردگی خطوط لوله، تعویض پوشش خطوط لوله انتقال گاز، انجام بازرسی فنی تجهیزات و در صورت لزوم انجام تعمیرات پیشگیرانه واصلاح سیستم حفاظت کاتدیک خطوط لوله انتقال گاز در حال انجام است. 
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: