امروز: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
کد خبر: ۲۶۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۸
راه اندازی سامانه پیمانکاران صنعت نفت در دستور کار معاونت امور مهندسی وزارت نفت قرار دارد و با اجرایی شدن این سامانه، همه مناقصات پیمانکاران از طریق آن انجام می شود.
به گزارش کیمیا نیوز، معاون وزیر نفت در امور مهندسی ظهر امروز (سه شنبه، ٢٤ تیرماه) در مراسم معارفه فریبرز گردانی نژاد به عنوان مدیرکل سامانه کالا و حمایت از ساخت داخل با بیان اینکه پیشرفت کار در سامانه الکترونیکی کالا به جای خوبی رسیده است، گفت: هم اکنون راه اندازی سامانه پیمانکاران صنعت نفت نیز در دستور کار معاونت امور مهندسی وزارت نفت قرار دارد.
 
حسینی با اشاره به اهمیت ساخت داخل و تاکید قوانین و سیاستهای راهبردی کشور بر این مهم، ادامه داد: در این زمینه، طراحی، تدوین و اجرایی کردن نظامنامه ساخت داخل در صنعت نفت ضروری است.
 
وی تصریح کرد: در نشست مشترکی با حضور وزیری هامانه، قائم مقام وزیر نفت نیز بر ضرورت پرهیز وزارت نفت از شرکت محوری و جایگاه حاکمیتی و سیاستگذاری وزارتخانه تاکید شد. 
 
سیدعماد حسینی گفت: مدیریت سامانه کالا، جایگاه با اهمیتی است و از این رو بهره مندی از جوانان باانگیزه، فرایند محوری، ترویج فرهنگ کار خلاقانه و پرهیز از رفتارهای غیرحرفه ای برای ارتقا بیش از پیش این جایگاه ضروری است. 
 
معاون وزیر نفت در امور مهندسی با اشاره به ماهیت حاکمیتی کار در ستاد وزارت نفت گفت: چهار شرکت اصلی وزارت نفت، موظف به اجرای سیاستگذاری های وزارتخانه هستند و جایگاه سیاستگذاری ستاد وزارت نفت باید احیا شود.
 
وی از تلاش های اسرافیل پور رستمی در مدیریت سامانه کالا و حمایت از ساخت داخل صنعت نفت قدردانی و برای فریبرز گردانی نژاد در این سمت آرزوی موفقیت کرد. 
 
سامانه کالا، هزینه خرید کالا و خدمات صنعت نفت را مدیریت می کند
 
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران نیز در این مراسم با اشاره به مزیتهای راه اندازی سامانه کالا در صنعت نفت گفت: این سامانه می تواند مشکلات بسیاری را که از موازی کاری در خرید یا ساخت کالا نشات می گیرد، رفع کند. 
 
احمد تولایی با بیان این مطلب افزود: بیش از ٦٠ درصد از هزینه های صنعت نفت، صرف خرید کالاها و خدمات می شود درحالیکه با برنامه ریزی دقیق و اصولی، می توان هزینه ها را به خوبی مدیریت کرد. 
 
وی با اشاره به تلاشهای اسرافیل پوررستمی در راس مدیریت سامانه کالا و حمایت از ساخت داخل گفت: قابلیتهای جدیدی در حوزه ساخت داخل در این سامانه دیده شده و امید است این روند روبه رشد ادامه یابد. 
 
فریبرز گردانی نژاد با حکم معاون وزیر نفت در امور مهندسی روز گذشته (٢٣ تیرماه) به سمت مدیرکل سامانه کالا و حمایت از ساخت داخل منصوب شد. نشست معارفه وی پیش ازظهر امروز (٢٤ تیرماه) برگزار شد.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: