امروز: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۶
کد خبر: ۲۵۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران تأکید کرد:
کیمیا پرس: توجه به خودکفایی و استفاده از کالاهای تولید داخل در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در ابلاغ شعار امسال " اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال " باید در دستور کار قرار گیرد.
به گزارش کیمیا پرس، سعید توکلی مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران، در نخستین  جلسه کمیته هماهنگی شرکت انتقال در سال 1396، با حضور مدیران ستادی شرکت انتقال گاز ایران و مدیران مناطق عملیاتی که از طریق ویدئو کنفرانس در این جلسه حضور داشتند، ضمن بیان مطلب فوق، با تأکید بر رعایت موازین‌، دستورالعمل‌ها و اصول HSE افزود: با توجه به مخاطرات موجود در صنعت گاز باید اصول ایمنی در سر لوحه کلیه امور قرار گیرد.  
 
وی در ادامه با اشاره به تأکید مقام عالی وزارت نفت، بر جلوگیری از هرگونه تأخیر و یا تطویل زمان تعمیرات و با تأکید بر لزوم پیگیری مسائل مربوط به اجرای طرح ها، گفت: بایستی از نواقص پروژه‌های در حال اجرا از سوی سایر شرکت ها که به شرکت انتقال تحویل می شود سریعا شناسایی و اقدامات لازم را برای اصلاح آنها در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد.  
 
توکلی در ادامه بر همکاری کلیه مناطق عملیاتی در برگزاری و اجرای المپیاد بهره‌برداران تأکید کرد و گفت: این امر با هدف ارتقای دانش و توانمندی نیروهای عملیاتی در انجام واکنش سریع در شرایط اضطراری صورت می‌گیرد.
 
وی در ادامه بر پیگیری نصب واحدهای دوم تأسیسات پارچین و سمنان به دلیل اهمیت بهره‌برداری از آنها در زمستان سال جاری تاکید کرد.
 
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود به تشکیل تیم ارزیابی و انجام ممیزی تأسیسات عملیاتی مهم و تاثیرگذار تا پایان مرداد ماه سالجاری اشاره کرد و خواستار ارایه گزارشات تصویری به مدیران مناطق در این زمینه شد.
 
این مقام مسئول ریشه‌یابی و تحلیل علل حوادث و اتفاقاتی که در سال گذشته رخ داده را بمنظور پیشگیری از تکرار آن در آینده ضروری دانست و گفت: وضعیت فشارپذیری خطوط لوله حوزه استحفاظی در هر منطقه با توجه به حجم انتقال گاز مورد نیاز در سال جاری بررسی و شرایط به دیسپچینگ ملی در صورت لزوم اعلام شود.   
 
بازدید مستمر و تهیه گزارشات مصور از اجرای خط لوله ششم سراسری از سوی مناطق عملیاتی ذیربط و اعلام نقطه نظرات بهره‌بردار به مجری با توجه به اهمیت بهره‌برداری از این خط از دیگر برنامه‌ها و فعالیت‌های مهم مطرح شده از سوی مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در حوزه عملیات شرکت بود.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: