امروز: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۳
کد خبر: ۲۵۶۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
وزیر نفت کویت:
کیمیا پرس - وزیر نفت کویت با ابراز رضایت از روند اجرای توافق نفتی وین و همکاری صادرکنندگان عضو وغیرعضو اوپک گفت که کویت رایزنی ها برای تمدید این توافق را آغاز کرده است.
به گزارش کیمیا پرس ٬ 'عصام المرزوق ' در گفت وگو با نشریه الرای تاکید کرد که کویت به اجرای توافق نفتی وین پایبند است و برای تمدید آن با دیگر صادرکنندگان نفت مذاکره می کند.  
وی افرود : کشورهای صادرکننده نفت٬ توافق نفتی وین را با جدیت اجرا می کنند و اجرای این توافق اکنون وارد نیمه دوم شش ماهه خود شده است.  
کویت که ریاست کمیته نظارت بر توافق نفتی وین را برعهده دارد٬پیش از این هم تمدید این توافق را پیشنهاد کرده بود.
وزارت نفت کویت همچنین تاکید کرده است که بسته شدن پالایشگاه الشعیبه هیچ گونه تغییری در سطح نفت تولیدی این کشور ایجاد نکرده است و کویت به تعهدات خود برای اجرای توافق وین پایبند می باشد.  
سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در نشست رسمی سی ام نوامبر 2016 (دهم آذرماه) در وین برای نخستین بار از سال 2008 میلادی با کاهش تولید موافقت کرد تا با کم شدن مازاد عرضه نفت در بازارها٬ به بالا رفتن سطح قیمت ها کمک شود.  
جمهوری اسلامی ایران تا رسیدن به سطح تولید به میزان پیش از تحریم ها، از اجرای این توافق مستثنی شد.  
براساس این توافق٬ اوپک یک میلیون و200 هزار بشکه در روز از سطح تولید خود می کاهد.  
اوپک همچنین موفق شد دهم دسامبر(بیستم آذر)، تولید کنندگان نفت غیراوپک شامل روسیه، قزاقستان، گینه، جمهوری آذربایجان، سودان، مالزی، عمان، سودان، بولیوی، مکزیک، بحرین و برونئی را با خود همراه سازد.  
این تولید کنندگان نیز درمجموع با کاهش 600 هزار بشکه در روز از تولید نفت خود موافقت کردند.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: