امروز: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۳
کد خبر: ۲۵۶۱۰
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
کیمیا پرس: روزنامه وال‌استریت ژورنال اعلام کرد ۲۵ می (۴ خردادماه) کشورهای تولیدکننده نفت در نشستی، تمدید توافق کاهش تولید نفت را بررسی می‌کنند. سعودی‌ها برای تمدید این توافق اعلام آمادگی کرده‌اند.
به گزارش کیمیا پرس به نقل از وال‌استریت ژورنال، دولت سعودی به مقامات اوپکی اعلام کرد که برای «تمدید توافق کاهش تولید» برای 6 ماه دیگر اعلام آمادگی دارد.
 
نمایندگان کشورهای عضو اوپک در 25 می (4 خرداد) نشست خواهند داشت و تصمیم‌گیری می‌کنند که آیا توافق کاهش تولید نفت را که در نوامبر 2016 توافق کردند را تمدید کنند یا خیر.
 
براساس این توافق، قرار بود کشورهای عضو اوپک روزانه 1.2 میلیون بشکه نفت خود را کاهش دهند. این توافق از ابتدای سال نخست میلادی اجرایی شده و قرار است 6 ماه از زمان اجرا ادامه داشته باشد.
 
براساس این گزارش، روسیه و 10 کشور تولیدکننده دیگر که عضو اوپک نبودند نیز به این طرح کاهش تولید پیوستند.
 
قرار بود کشورهای غیر عضو هم روزانه 600 هزار بشکه تولید خود را کاهش دهند.
 
گزارش وال‌استریت ژورنال اضافه کرده است که حال سئوال مهم این است که آیا عربستان سعودی خواستار تمدید توافق کاهش تولید خواهد بود یا خیر. چرا که مصرف داخلی نفت این کشور در ماه‌های گذشته افزایش بیشتری داشته است و سوال دیگر این است که آیا عربستان به دنبال مشارکت ایران در 6 ماهه دوم طرح کاهش تولید نفت خواهد بود یا خیر.
 
در 6 ماهه نخست اجرای طرح کاهش تولید نفت، ایران از اجرای این طرح مستثنی بود.
 
انتهای پیام/
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: