امروز: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۵
کد خبر: ۲۵۶۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
کیمیا پرس: بلومبرگ اعلام کرد: میزان تولید نفت عربستان با کاهش به زیر ۱۰ میلیون بشکه به کمترین میزان ۴ ماه گذشته رسید.
به گزارش کیمیا پرس به نقل از بلومبرگ، براساس گفته‌های یک مبنع‌ آگاه مطلع از آمارهای نفت، میزان تولید نفت عربستان در ماه گذشته به کمترین میزان از ماه ژانویه رسیده است و کمتر از میزانی است که براساس توافق اوپک متعهد شده بود.
 
براساس گفته‌ این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، بزرگترین تولید کننده نفت اوپک با کاهش 111 هزار بشکه تولیدش در ماه گذشته به 9.9 میلیون بشکه در روز رسیده است.
 
این در حالی است که تولید نفت این کشور در ماه فوریه به دلیل اینکه تلاش می‌کرد ذخایر تانکرهای خود را افزایش دهد به 10.1 میلیون بشکه در روز رسیده بود.
 
براساس این گزارش، روسیه و عربستان که توافق «طرح کاهش تولید نفت» را هدایت می‌کنند در تلاشند تا با اجرای این طرح به افزایش 3 ساله مازاد عرضه در بازارهای جهانی پایان دهند.
 
براساس توافق ماه دسامبر، عربستان سعودی متعهد شده است تا تولید خود را در سقف 10.05 میلیون بشکه در روز نگه دارد، تعهد این کشور برای کاهش تولید نفت 500 هزار بشکه در روز بود.
 
محمد رامدی تحلیلگر مستقل مستقر در لندن تلفنی اعلام کرد: عربستان کاملاً به تعهدات خود در کاهش تولید نفت عمل کرده که این پیام بسیار خوبی برای بازار و افزایش قیمت نفت است.
 
براساس گفته‌های رامدی، کاهش ارسال محموله‌های نفتی به آمریکا از سوی عربستان در نتیجه کاهش تولید نفت این کشور است به طوری که میزان واردات نفت آمریکا از عربستان در هفته منتهی به 31 مارس 24 درصد کاهش یافته است.
 
براساس آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا، حجم محموله‌های نفتی ارسالی به آمریکا از سوی عربستان 888 هزار بشکه در روز بوده که کمترین میزان از ماه دسامبر محسوب می‌شود.
 
براساس گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت عربستان در ماه ژانویه 9.74 میلیون بشکه در روز بود.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: